7 yaşındayız…

Dönüm noktası kelimesi, aslında çok önemlidir ve ben de çok severim. Bir hedefi aşınca oraya bir işaret koymak
lazım. Çocukluğumda da bir aralar günlük tutmayı denemiştim. Anımsadığım tek şey, duygu ve düşüncelerimdeki hızlı değişime, yazdıklarımda tanık olmak olmuştu. Yazı yazmak, insanı en çok zorlayan beyinsel faaliyetlerden biri olmalı.

Büyük bir sorumluluk ve rafine fikirler gerektiriyor. Benim gibi mühendislik öğrenimi görüp de, asıl işi ticaret ve halkla ilişkiler olan birisi için ayrıca zor. Ama böyle bir işim ve dergi olmasa yazmam mümkün olmazdı herhalde. Geriye dönüp eski yazılarıma baktığımda, kendi serüvenimi de görüyorum. Aslında düşüncelerinize bile çeki düzen veriyorsunuz. Ve düşüncelerinizde bir gelişme disiplini oluşuyor. Artık yazmayı bırakamam.

Karşıyaka LIFE’ın bu sayısı, yine bir dönüm noktasıdır. 7 yaşına girdik. Geçen yıl “1 yıl sonra düşünürüz, hayata geçiririz” dediğimiz konu ve projelere start veriyoruz. 67 sayı geride kaldı. 7.102 sayfa içerik, yaklaşık 14.000’den fazla fotoğraf, 280 bin dergi, 420 bin dijital dergi olmuş. Ayrıca haber portalı haline gelen www.karsiyakalife.com.tr internet sitemizde onbinlerce haber yayınlanmış ve 2 milyondan fazla okunma olmuş.

Hedeflediğimiz abone sayısını aştık. Reklam verenimiz hayatından memnun, okuyucularımızdan güzel tepkiler alıyoruz. Bu sayıda yine dopdolu 200 sayfanın üzerinde bir içerik hazırladık. Hiç unutmuyorum ilk sayılarda; “bu dergi uzun soluklu gitmez, bu iş çok zor, çok dergi gibi 1-2 yılda yok olup gider” de diyenler olmuştu hakkımızda.

Onlara ithaf ediyorum bu sayıyı. Öncelikle bu güne kadar bu dergiye emeği geçen, gelmiş geçmiş bütün herkese teşekkür ediyorum. “Benim de parmağım var” diyen herkesin hakkı var bu dergide. Araştırma ve birikimleri ile dergimizde yazı yazan, dergimize arşiv niteliği de katan, tüm değerli editörlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Bir damla mürekkep, bir milyon kişiyi düşündürebilir… ( George Gordon Byron )

Bir Cevap Yazın