Ultrason ile Cilt Gençleştirme Yüz ve Boyun Germe

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elas- tikiyetini kaybetmesi ve yer çe- kiminin karşı konulamaz etkisine bağlı olarak yüzümüzde gevşeklik ve sarkmalar meydana gelmektedir.

Yüzdeki yaşlanma şikayetlerinin çözümü nedir?
bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Ultraskin ile cilt gençleştirme işlemi ne kadar zaman alır?
Ultraskin ile cilt gençleştirme süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Ultrason ile cilt gençleştirme ile istenen sonuca ulaşmak için 1-2 seans uygundur.

Ultraskin uygulaması ağrılı mıdır?
Uygulama sırasında genellikle hastayı rahatsız eden bir ağrı ve acı oluşmamaktadır. Uygulama sırasında herhangi bir anestezi uygulanmasına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ultraskin tedavisi sonrasında günlük yaşantıya hemen dönülebilir mi?
Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir.

Ultraskin ile cilt gençleştirme güvenli bir yöntem midir?
Ultrason enerjisi tıpta 50 yılı aşkın süredir güvenle (hamileler dahil) kullanılmaktadır. Bu nedenle hiç bir yan etkisi olmayan son derece güvenilir bir cihazdır

Ultraskin ile cilt gençleştirmenin sonuçlarını ne zaman ortaya çıkmaktadır?
Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşir, bir ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ayı bulabilir. Ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli kalıcı olmaktadır. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

Ultraskin ile cilt gençleştirme için kimler adaydır?
Yüz ve boyun cildinde elastikiyet kaybı olan herkes ultrason ile cilt gençleştirme için uygun adaydır. Cildini gevşek ve sarkmış hisseden tüm kişiler ultrason tedavisinden yarar görmektedir. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişiler, boyun bölgesinde gıdı oluşumu ve sarkma olanlar, çene konturunda silinme yaşayanlar ve henüz cerrahi girişim için kendini hazır hissetmeyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.

Ultraskin tedavisi her mevsimde yapılabilir mi?
Ultrason ile cilt sıkılaştırma ve germe tedavisi, uygulama alanında mo- rarma ve kanama oluşturmadığı için yaz ayları dahil yılın tüm dönemlerin- de uygulanabilir. Ultrason ile yüz gençleştirme yaptıran kişiler tedaviden hemen sonra dışarı çıkabilir, denize havuza girebilir ve günlük yaşamına devam edebilirler.

Yüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için biz estetik cerrahların elinde botoks, dolgu, peeling, lazer uygulamaları, yağ enjeksi- yonu gibi pek çok yöntem mevcuttur. Ancak tüm bu yöntemler arasında sorunu kökten çözen yegâne yaklaşım tabii ki “face lift” olarak adlandırdığımız yüz germe ameliyatlarıdır. Yüz germe ameliyatlarının sorunu kökten çözücü bu özelliğine karşın özellikle ülkemizde pek çok birey çeşitli sebeplerden dolayı bu operasyondan kaçınmakta ve daha basit yöntemlerle bu şikayetlerin hafifletilmesi veya düzeltilmesini istemektedirler.

Yüz germe ameliyatının alternati ne olabilir?
Yüz germe ameliyatlarının bir alternatifi olarak özel geliştirilmiş yön- temler ortaya çıkmıştır. Ultrasound ile cilt gençleştirme uygulamaları, estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da son günlerin en ‘tercih edilen’ teknolojilerinden biridir.

Ultrasound, ses dalgaları kullanarak iç organların görüntülenmesini sağlayan bir yöntemdir. Şimdi aynı teknoloji ile, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın gerdirilip kaldırılabiliyor.

Yüz gençleştirme de kullanılan ultrason cihazlarının farkları var mıdır?
Ultrason teknolojisi kullanan çok sayıda cihaz vardır. Ancak Ultraskin cihazı ile yapılan tedavide, ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları 1,5mm ila 4,5 mm arasında değişen farklı derinlikteki dokulara odaklanabilmekte. Ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ultrason ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?
Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında cilt altında farklı derinliklere odaklanmış ultrason dalgaları, hedeflenen uygulama bölgelerinde, kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir. Bu etki uygulamadan sonra hemen ortaya çıkmakta ve ilk 3 ayda maksimum düzeye ulaşmaktadır.

Ultrason ile cilt gençleştirme hangi bölgelere uygulanır?
Ultrason ile yüz gençleştirme, yüz cildi ve yüz ovalitesinde kaybı olan çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın

Bir Cevap Yazın