Seher Onay, “İşimiz, misafirlerimizin alanımızda muhteşem bir gece geçirerek mutlu ayrılmalarıdır”

Seher OnayLe Bouquet’i anlattırmadan önce biraz sizi tanıyabilir miyiz? Seher Onay kimdir ve neler yapar?

1972, yılında İzmir’de doğdum, bir oğlum var. Tam bir İzmir kadını olduğumu söyleyebilirim. 1999 – 2007 tarihleri arasında İzmir’de basın mensubu olarak çalıştım. Aslında şu anki sektörüme çok da uzak olmayan bir birimdeydim. Ancak ani bir karar ile sektör değiştirdim. Ve şimdi daha mutluyum, beni anlatan mesleği buldum diyebilirim. Çalıştıkça ve yaşadıkça bunu daha iyi anladım. Hayatım boyunca hep hedefim insanları mutlu etmekti. Şimdi ki yaptığım iş de bunu yansıtıyor. Ben o yüzden işimi çok seviyorum.

Bu girişten sonra Le Bouquet’e değinebiliriz sanırsam. Le Bouquet neler yapar, İzmir’de hangi amaçları gerçekleştirmek adına hizmet vermeye başladı?

Le Bouquet bir organizasyon alanıdır. Bayraklı’da 700 kişilik, denize sıfır konumu ile İzmirlilere kaliteli hizmet veriyor. Aslında düğün organi- zasyon alanı olarak sınırlamak yanlış olur. Biz bir kompleksiz, Le Bouquet İzmirlilerin yakinen tanıdığı bu şehirde bir çok ilke imza atmış olan Mumlu Meyhane kuruluşudur. İşletme sahipleri oldukça genç ve modern bakışlı, bu yüzden her sene kendini yeniler. Le Bouquet bu sene de farklılıkları ile ön plana çıkarak, düğün organizasyonun yanı sıra kurumsal şirketlere de hizmet veriyor.

Firma olarak hedefleriniz nelerdir? 2016 yılında bizler sizi neleri yaparken duyacağız?

Hedefimiz kaliteli hizmet ve mekan işletmeciliği olacaktır. Bizim işimiz misafirlerimizin alanımızda muhteşem bir gece geçirerek mutlu ayrılmalarıdır. Düzenlediğimiz gecelerde yapılacak hataların telafisi yok. Çünkü misafirlerimizin en önemli gecelerinin altına imza atıyoruz. Tabiki bu imza, kaliteli ve unutulmaz olmak zorunda. 2016’da yepyeni yüzüyle İzmirlilerle buluşacak olan Le Bouquet, farklı konseptlerde organizasyonlar düzenlemeye devam edecek.

Le Bouquet içerisinde “Düğün, Davet ve Catering” gibi hizmetleri barındırıyor. Sizi insanlar neden tercih etmelidir? Farklarınız nelerdir?

Düğün, davet, catering yani iç ve dış ikramların hepsinde biz varız. Bizi tercih etmeliler çünkü kendi alanlarında en başarılı isimleri çatısı altında toplamış bir işletmeyiz. Bekarlığa veda etmek isterlerse Mumlu Meyhane‘nin, nikah ve gala yemeği düzenlemek isterlerse Le Bouquet’in, after parti düzenlemek isterler ise de Ashk’ın kapılarını onlar için ardına kadar açıyoruz. Misafirlerimize aynı kaliteyi her bir mekanımızda da veriyoruz.

Kaliteli hizmet, iş bilenler tarafından olunca mükemmeliyet kaçınılmaz oluyor.

Açıldığınızdan bu yana bir çok organizasyon yaptınız, organizasyon türlerini sıralarsanız. Hangilerinde sınırları organizasyon sahipleri belirliyor?

Evet, güzel organizasyonlara imza attık. Aslında tüm organizasyonların sınırlarını misafirlerimiz belirliyor. Biz de işletme prensiplerini göz önüne alarak çatışmayan her türlü isteğe hayır demeyip, ekiplerimiz ile elimizden geleni yapıyoruz.

Bir düğün organizasyonunun olmazsa olmazları ve dikkat edilmesi gereken hususları nelerdir?

Evet, en önemli konu bu tabiki. Düğünün olmazsa olmazı kaliteli bir orkestradır. Düğün eğlence amaçlı olduğu için önce sahnedeki arkadaşla- rımız eğlenmelidir ki, misafirler daha çok eğlensin. Misafirlerimiz hep aynı hataya düşerek herhangi bir yerde dinledikleri sanatçıyı ya da orkestrayı düğünde sahne aldırmak istiyorlar. Ancak bar orkestrası başka, sahne solisti başka, düğün orkestrası bambaşkadır. Aynı sektörün farklı kulvarlarıdırlar. Bunun dışında mekan ve servis çok önemlidir. Bizim en çok önem verdiğimiz bölümdür. Çünkü düğün sahiplerinin misafirlerini biz evimizde ağırlıyoruz. En iyi misafirperverliğimizi göstermek zorundayız. Bunlar tamam olduktan sonra gecenin tadına zaten doyum olmuyor.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Biz Le Bouquet ailesi olarak, 2016 organizasyonlarına hazırız ve atacağımız imzaların kalitesinden de eminiz. Okuyucuları misafirimiz olmaya bekliyoruz…

Bir Cevap Yazın