GÜZ GELİNLİKLERİ

güz gelinlikleri1Doğanın sonbahardaki bin bir güzellikteki renkleri bu mevsimde evlenecek gelinler için bulunmaz bir fırsat ve ayrıcalık. Büyüleyici sonbahar atmosferinde yapılan düğünler ve bu konsepte uygun olarak seçilmiş gelinlikler, bu büyük günü unutulmaz bir anıya dönüştürecektir.

Sonbahar, doğada değişen renkleri ve romantik atmosferiyle düğünler için daha yumuşak bir ortam sağlıyor. Eğer, Eylül, Ekim veya Kasım aylarında evleniyorsanız, sonbahar ayları evlenmek için en güzel düğün mevsimidir.

Bugünlerde, bembeyaz gelinlikler yerine ebru ya da krem rengi ve hatta kapuçino rengi tercih ediliyor. İpek kumaşlar üzerine yapılan el işlemeleri ise gelinlikleri zenginleştiriyor. Danteller ise çoğunlukla üzerine işleme yapılmadan yalın bir şekilde kullanılıyor. Bu yıl gelinliklerde 70 ve 80’li yıllardan esinleniliyor ve danteller yoğun bir şekilde kullanılıyor. İpek satenler, ipek taftalar ve şifonlar tercih edilen kumaşlar arasında. Aynı zamanda bu kumaşlar dantellerle kullanılan en uyumlu kumaşlar.

Baharın neşesini, yazın egzotik havasını ve kışın kristal ışıltısını yan- sıtabildiğiniz gelinliğinize, şimdi sonbaharın romantik renklerini taşı- yabilirsiniz. Baş ve el çiçeğinde kullanabileceğiniz gün batımı tonları, güz yaprakları renkleri, haki yeşiller, koyu kırmızı tonları, güneş sarıları ve altın tonları sihirli bir dokunuşla sizi çok elegant ve romantik bir sonbahar gelini yapacaktır.

Her mevsimin havası, ışığı ve modası farklıysa, gelinlik modelleri de farklı olmalı. Pırıl pırıl bir yaz gelini, floral dokunuşlarla zenginleş- tirilmiş bir ilkbahar gelini ile sonbahar gelininin giyeceği gelinlik, mutlaka faklı olmalıdır.

Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın