Bu kez Hilton İzmir’de buluştular

Geçmişi ortaçağa uzanan, yıllar sonra 1950’de yeniden kurulan ve ortak ilgi alanı yemek sevgisi üzerine kurulu Chaine Des Rotisseurs’un geleneksel buluşmalarından biri de Hilton İzmir’de gerçekleşti.

Chaine Des Rotisseurs Izmir Kurucu Başkanı Bülent Akgerman’ın ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe, Hilton İzmir Genel Müdürü Oliver Vetter, Swissotel Büyük Efes Genel Müdürü Rıza Elibol’un da aralarında bulunduğu kalabalık bir topluluk üyesi katıldı.

Aşçıbaşı Şamil Akşit’in ekibiyle birlikte Chaine Des Rotisseurs için hazırladığı kuru cacık, kıtır pastırmalı humus, lakerda, torik turşusu atom, acılı ezme, fava ve isli keçi peyniri’nden oluşan modern meze sunumu ile başlayan gece, Fransız usulü soğan çorbası, körpe ıspanak ve İtalyan roka eşliğinde barbun fileto, bodrum mandalina sorbe ile devam etti.

Risotto, edame fasülyesi püresi ile doldurulmuş kuzu göbeği tamarin sos köpüğü eşliğinde Anason ile tütsülenmiş ördek göğsü, Balkabağı maccvhiato, Havuca sarılmış meyva kurusu ile tatlantırılmış polenta sote kış sebzeleri ve shiraz sos eşliğinde fırınlanmış dana yanak, Mısır ekmeği eşliğinde mini mıhlama ile süren tadım, opera kek, beyaz çikolatalı mus, kakaolu fondan ve fırınlanmış ayva, özel kestaneli dondurma ve mevsim mevyelerinden oluşan tatlı tabağı ile sona erdi.

Kurucu başkan Akgerman, gecenin sonunda muhteşem mönü ve servis nedeniyle otel adına Genel Müdür Oliver Vetter’e teşekkür plaketi verdi.

Bir Cevap Yazın