Kaldırım işgaline geçit yok

karşıyaka işgalKent içi disiplini ve halkın huzurunu korumak adına denetimlerine hız veren Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı’nın merkezi sokak ve caddelerindeki işgalleri önlemek adına da operasyonlar düzenledi. Yaya ve araç trafiğini engelleyen duba, zincir, saksı ve reklam tabelaları toplandı, yasal işlem yapıldı.

EMNİYET İLE ORTAK ÇALIŞMA
Vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren Karşıyaka Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bostanlı’nın ana arterlerindeki yaklaşık 300 işletmede denetim gerçekleştirdi. Emniyet birimleriyle ortak yürütülen çalışma kapsamında kaldırım geçişlerini ve nizami parkları önleyen her türlü duba, saksı ve tabela kaldırıldı. İkazlara uymadığı tespit edilen 261 işyeri için yasal işlem yapıldı.

DENETİMLER SIKLAŞTI
Karşıyaka Belediyesi, kentin en önemli sorunlarından biri olan ‘yol ve kaldırım işgallerine’ karşı bir yıl içinde etkin denetimler gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen ihbarları da dikkate alan Zabıta ekipleri; kamusal alanları işgal ettiği belirlenen toplam 2 bin 178 işyerine para cezası kesti. Hem vatandaşların geçişini zorlaştıran hem de görüntü kirliliğine yol açan mal ve eşyalar yollardan kaldırıldı.

MÜCADELE SÜRECEK
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “İlçemizin kanayan yarası haline gelen yol ve kaldırım işgallerini önlemek için etkin bir mücadele içindeyiz. Kimseye ayrıcalık tanımadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kamusal alanları işgal eden, kent düzenini ve vatandaşlarımızın huzurunu bozan hiç kimseye taviz vermemiz mümkün değil. Kararlı mücadelemiz devam edecek” dedi.

Bir Cevap Yazın