BOTOKS’LA İLGİLİ YANLIŞ BİLİNENLER

1 – Botoks felç yapar


Felç ile bir kasın hareket yeteneğini sonsuza kadar kaybetmesini ifade ediyorsak yanlış. Botoks verilen kaslar dört ile altı ay ara- sında sinirlerden uyarı alamaz ve hareketsiz kalır. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi eski hareketlerine devam ederler.

2 – Botoks ifadesiz bir yüz yapar

Botoks büyük ölçüde alında uygulanıyor. Buradaki hareketsizlik de sadece kaşlarınızı çatmanıza engel olur ki bu sadece ifadenizi
yumuşatır. Karakter rolleri oynayan bir aktör ya da aktris değilseniz ifadenizdeki bu değişiklik kimseyi rahatsız etmez.

3 – Botoks sadece güzellik amacıyla kullanılan kozmetik bir ilaçtır


Bu yanlış bir düşüncedir. Botoks eskiden beri felçli ve spastik hastaların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır, estetik amaçlı kullanımı
aslında çok yenidir. Bugün halen kullanılan ilaç miktarının çok büyük bölümü estetik dışı amaçlarla kullanılmaktadır.

4 – Botoks bir dolgu maddesi gibi dudakları yüzü şişiriyor

Botoks verilen bir bölge şişmez. Botoks dolgu maddesi değildir. Dolgu maddeleri ayrı bir grup ameliyatsız estetik uygulamalarıdır.

5 – Botoks doğal değil ve sağlığa zararlıdır


Botoks’un bilinen sağlığa zararlı hiç bir etkisi yoktur. Çoğu ilaç gibi, bakterilerin kendilerini korumak için oluşturdukları maddelerden elde edilmektedir.

6 – Botoks yaptıranlar şeytan gibi görünüyor


Bu da tamamen yanlış uygulama sonucu ortaya çıkan bir durumdur, kaldı ki gerekli yerlere ek doz uygulayarak tedavi edilebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için botoks’u uzman kişilere yaptırmak çok çok önemlidir.

7 – Botoks kanser yapar!


Botoks vücuttan 24 saatte atılan ve etkisi en çok 6 ay süren bir maddedir, kesinlikle kanser yapmaz, kanserle hiçbir ilgisi yoktur.

8 – Botoks beyine gider mi


Botoks kan beyin bariyerini geçen bir ilaç değildir, dolayısıyla beyine gitmez.

9 – Yüz germe yaptırırsam botoks’a ihtiyacım kalır mı?


Yüz germe de dahil olmak üzere hangi ameliyatlı veya ameliyatsız gençleştirme işlemini yaptırırsanız yaptırın botoks’a olan ihtiyacınız bitmez. Eğer gerçekten güzel bir sonuç istiyorsanız botoks tek başına veya başka uygulama ve ameliyatlarla beraber yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın