Karşıyakalı miniklerden yeni yıl sergisi

karsiyakali minikKarşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ekim ayında hizmete açılan Karşıyaka’nın Filizleri Anaokulu’nda okuyan minikler, yeni yıla hem öğretici hem de eğlenceli etkinliklerle hazırlandı. Çocukların atık materyallerle tasarladığı kardan adam, takvim, çam ağacı gibi yılbaşı temalı eserler; bu ay açılacak sergiyle Karşıyakalıların da beğenisine sunulacak.

TEMA YILBAŞI
Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Karşıyaka’nın Filizleri Anaokulu öğrencileri, yeni yıl heyecanlarını sergiye taşımaya hazırlanıyor. Günler öncesinden çalışmalara başlayan minikler, atık malzemeleri de kullanarak yılbaşı temasıyla renkli eserler tasarladı. Cd, pet şişe, çuval, kavanoz, hasır ip, naylon poşet, gazoz kapağı, köpük tabak, kese kağıdı, el işi kağıdı, karton, makyaj pamuğu ve çeşitli plastik malzemelerin kullanıldığı grup etkinliklerine katılan çocuklar, yaratıcılıklarını keşfetme fırsatı buldu.

YARATICI ESERLER
Hayal dünyalarının zenginliğiyle el becerilerini birleştiren minikler; kardan adam, takvim, çam ağacı, çan, kar küresi, kokulu taş, kalemlik, fener, bal kabağı ve geyik figürleri yaptı, yeni yıla dair dileklerini resmetti. Ortaya çıkan birbirinden yaratıcı eserlerin, yeni yılın ilk günlerinde açılacak sergiyle Karşıyakalılar ile de buluşturulacağı belirtildi.

“ÇOCUKLAR GURURUMUZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için açtığımız anaokullarında yapılan çalışmaları gururla izliyoruz. Evlatlarımız; zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan, yaratıcılıklarını geliştiren, eğlendirirken öğreten çalışmalarla geleceğe hazırlanıyor. Çocuklarımızın renkli dünyalarını yansıttıkları eserlerle açacakları sergi de yeni yıla daha mutlu ve umutlu başlamamızı sağlayacak. Her birini şimdiden kutluyor; nice mutlu, sağlık ve başarı dolu seneler diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın