Doğalgaz Vergisi için son gün 31 Ocak 2016

Karşıyaka Belediyesi, yasayla zorunlu hale getirilen ve ay sonuna kadar ödenmesi gereken Doğalgaz Bildirim Vergisi için süre uzatım kararı aldı. Yetkililer, yeni yılda vatandaşları bir nebze de olsa rahatlatmak için, verginin son ödeme tarihini 31 Ocak 2016’ya kadar uzattıklarını açıkladı.

YASAL ZORUNLULUK
Konutlara doğalgaz ilave edilmesi halinde, Emlak Vergisi Kanunu’na göre zorunlu hale getirilen Doğalgaz Bildirim Vergisi, tahsilat aşamasında yığılmalara neden olunca Karşıyaka Belediyesi erken önlem aldı. Hem belediye içindeki kalabalıkları önlemek hem de yeni yıl öncesi vatandaşları biraz olsun rahatlatmak isteyen belediye yetkilileri, -kanunla zorunlu hale getirilen- vergi için son ödeme tarihini 31 Aralık 2015’ten, 31 Ocak 2016’ya erteledi.

SON GÜNE KALMAYIN
Yetkililer “Doğalgaz Bildirim Vergisi, sadece Karşıyaka Belediyesi’nin aldığı bir vergi değil. Yasa ile zorunlu hale getirilen bir vergi. Bu konuda yanlış anlaşılmalar yaşanıyor ancak bu yasal bir zorunluluk. Evine doğalgaz bağlatanlar yasal süre içinde bildirimde bulunmalıdır. Yasal zorunluluk nedeniyle yapılan bu işlemde mağdur durumda kalmak istemeyen vatandaşlar bir an önce müracaatlarını yapmalılar. Tahsilat sırasındaki yığılmaları önlemek ve yeni yıl öncesi vatandaşlarımızı rahatlatmak için ödeme süresini bir ay uzattık” açıklamasını yaptı.

Bir Cevap Yazın