Bilardo tutkunları Karşıyaka’da buluştu

karşıyaka bilardo (1)Futbol ve basketbolun yanı sıra farklı branşları da destekleyerek sporun her alanına katkı sunan Karşıyaka Belediyesi, Özel 3 Bant Bilardo Şampiyonası gerçekleştirdi. Bilardo tutkunlarını buluşturan organizasyonda dereceye girenlere kupa verildi.

ÇEKİŞMELİ MÜSABAKALAR
Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Özel 3 Bant Bilardo Şampiyonası’na farklı illerden 64 kişi katıldı. 4 gün süren ve yoğun çekişmeye sahne olan müsabakaların ardından şampiyona, törenle sona erdi. Birinci olan Tarık Yavuz, ikinci olan Erkan Arık ve üçüncülüğü paylaşan Orhan Aydoğan ile Mert Öner kupa ve şiltle ödüllendirildi.

BİLARDO YAYGINLAŞACAK
Son dönemde Avrupa’da en çok ilgi gören sporlardan biri olan bilardoyu Karşıyaka’da yaygınlaştırmayı amaçladıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka, sporun her branşına ilgi duyan bir kent. 15. yüzyıldan günümüze kadar gelen bilardo da Karşıyaka’da potansiyeli olan sporlardan biri. Bilardo, kahve kültürünün bir unsuru değil, değerli bir zeka oyunudur. Bu oyunu Karşıyakamızda yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözüne layık, genç sporcular yetiştirmek için kentimizde bilardoya ve her branşta spora destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın