Çarşı da Filiz okutacak

karsiyakanın filizleri (1)Karşıyaka Belediyesi’nce yürütülen Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ne bir destek de Çarşı esnafından geldi. KASİAD bünyesinde örgütlenen işletme sahipleri, ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız burs vermeye başladı. Çarşı’yı ziyaret eden Başkan Akpınar, burs veren dükkanlara “Bu İşletmenin Bir Öğrencisi Var” plaketi astı.

SEFERBER OLDULAR
İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak adına Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve kısa sürede hem ulusal hem de uluslararası onlarca yarışmada ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi’ seçilen Karşıyaka’nın Filizleri için Çarşı esnafı da seferber oldu. Apartmanlar, taksi ve dolmuş durakları, muhtarlar, spor kulüpleri, meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının ardından Karşıyaka Çarşı esnafı da üniversitelilere burs vermeye başladı.

AKPINAR PLAKET ASTI
Karşıyaka Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) bünyesinde örgütlenen işletmelerden Peynirmatik, Sihir Turizm, Ağam Baklavaları, Karşıyaka Döviz ve Küçükavcı Kahvecilik de ihtiyaç sahibi bir üniversiteliye burs vererek projeye destek oldu. Çarşı esnafını ziyaret eden Başkan Akpınar; projeye destek veren işletmelerin girişine “Bu İşletmenin Bir Öğrencisi Var” plaketi astı. Mini törenler, Çarşı esnafı ve Karşıyakalılar tarafından ilgiyle izlendi. KASİAD bünyesindeki diğer işletmeler de projeye katılacak ve Çarşı’da 10 ile başlayan burs veren esnaf sayısı kısa sürede artacak.

İZMİR’E YAYILSIN
Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Biz bu projeye, Karşıyaka halkına duyduğumuz büyük güvenle başladık. Bugün projemiz dalga dalga yayılıyor. Çarşı esnafımız da destekçilerimiz arasına katıldı. Özellikle genç girişimci arkadaşlarımızın, üniversite eğitimini tamamlamakta zorlanan öğrencilere burs vermesi takdir edilecek bir durum. Bu işletmelerimizin örnek olmasını, projemizin İzmir’e yayılmasını diliyorum. İzmir’deki tüm duyarlı vatandaşlarımızın Karşıyaka Belediyesi ile irtibata geçip ihtiyaç sahibi gençlerimize burs vermelerini istiyoruz. Türkiye’ye örnek olan, Avrupa’dan ödül alan bu projeyi bizden sonra gelecek neslin de yaşatmasını umuyoruz” dedi.

GELECEĞE YATIRIM
KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, “Bu ateşi yakan Sayın Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. KASİAD olarak Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ne yaptığımız her türlü katkıyı, Türkiye’nin geleceği için atılmış bir adım olarak görüyoruz. Destek veren işadamı, esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ocak 2016’dan itibaren yapacağımız çalışmalarla bu anlamlı projeyi daha da büyüteceğiz” dedi. KASİAD Eski Başkanı Osman Avcı ise, “Karşıyaka’nın Filizleri’ni; sadece Karşıyaka Çarşı değil, Nergiz, Bostanlı, Aksoy ve Alabey gibi her bölgemizdeki işletmelerimizle birlikte ileriye taşımak için çalışıyoruz. Bu aydınlık projede işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“MUTLUYUZ”
Karşıyaka Çarşı’da bulunan Peynirmatik’in sahibi Yasin Peker, “Peynirmatik olarak, her şubemizle bir öğrenci okutacağız. Çalışanlarımız da bizimle birlikte öğrenci okutacak. Ben sigara içmiyorum, alkol kullanmıyorum. Bunlara para vermek yerine burs veriyorum. Başkanımıza da bizlere bu projenin içinde yer alma imkanı tanıdığı, yol gösterdiği için tüm esnaf arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi. Ağam Baklavaları’nın sahibi Veysel Murat da böyle önemli bir projeye dahil olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bir Cevap Yazın