Karşıyaka’da heyecanlandıran tatbikat

tatbikat karşıyaka (1)Hizmette kaliteyi artırmak amacıyla her alanda kurum içi eğitimler gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, bu kez de personelini yangına müdahale teknikleri konusunda bilinçlendirdi. Heyecanlı anların yaşandığı tatbikata katılan 350 belediye çalışanına sertifika verildi. Başkan Akpınar, “Personelimize toplumsal olaylara anında müdahale edebilme becerileri kazandırmak için bu tür eğitimleri önemsiyoruz” dedi.

UYGULAMALI EĞİTİM
Toplumsal olaylara anında müdahale edebilmek, can ve mal kayıplarını en aza indirebilmek için eğitim çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, Temizlik İşleri personeline Uygulamalı Yangın Tatbikatı yaptırdı. Yangının çıkma sebepleri, acil müdahale ve yangın söndürme yöntemleri uygulamalı olarak anlatıldı.

350 PERSONEL KATILDI
Temizlik İşleri şantiyesinde, 350 belediye çalışanının katılımıyla gerçekleştirilen tatbikat sonunda, çalışanlara sertifika da verildi. Oluşturulan suni yangının söndürülmesi sırasında da heyecanlı anlar yaşandı. Eğitimlerin yıl boyunca devam edeceği, karşılaşılan toplumsal olaylara anında müdahale edilerek zararların en aza indirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

“EĞİTİMLERİ ÖNEMSİYORUZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Temizlik İşleri personelimiz, Park Bahçeler çalışanlarımız, ilçemizin her sokağında gece gündüz görev yapan kişiler. Karşılaşılan toplumsal olaylara anında müdahale edebilme becerilerinin olması için bu tür eğitimleri önemsiyoruz. Can ve mal kaybını en aza indirmek hepimizin görevi. Dilerim bu öğrendiklerini hiçbir zaman kullanma gereği duymazlar” dedi.

Bir Cevap Yazın