Potanın Yıldızları Karşıyaka’da

potanın yıldızları karsiyaka (2)Aktif Şehir unvanını alarak sportif ve kültürel etkinliklerde marka kent olma yolunda ilerleyen Karşıyaka Belediyesi, ‘Potanın Yıldızları’nı seçecek. Her mahallede ayrı ayrı gerçekleştirilecek olan turnuvalarda, basketbolun yeni yetenekleri keşfedilecek. Dereceye girenlere ödüller verilecek. Karşıyaka Arena’daki ilk turnuvada kıyasıya yarış yaşandı.

15 YAŞ ÜSTÜ HERKES KATILABİLECEK
Alternatif spor branşlarını destekleyen ve özendiren Karşıyaka Belediyesi, basketbolun yeni yeteneklerini keşfetmek için Potanın Yıldızları turnuvalarını başlattı. İlçenin farklı mahallelerinde gerçekleştirilecek ücretsiz organizasyonlarda, 5’er kişilik gruplar bireysel olarak birbirleriyle yarışacak. Belirli noktalardan atışlar yapılacak ve en kısa sürede en çok topu potaya sokmak hedeflenecek. Puanlama usulü gerçekleştirilecek turnuvalarda, derece girenlere ödül verilecek. Her mahallede seçilen genç yetenekler, daha sonra genel turnuvada kozlarını paylaşacak.

SPORA DESTEK SÜRECEK
Karşıyaka Arena’da gerçekleştirilen ilk turnuvaya 35 sporcu katıldı. En yüksek puanı toplamak için mücadele eden genç yetenekler, bir üst kademeye çıkabilmek için kıyasıya yarıştı. Turnuva sonunda Berkant Şengül birinci, Barkın Kayatürk ikinci, Efe Gencer üçüncü oldu. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Aktif Şehir unvanı ile taçlandırdığımız sportif faaliyetlerimizi, sürdürülebilir hale getirmek için çalışıyoruz. Bir yandan spor tesislerimizin sayısını artırıyoruz, diğer yandan da yeni ve genç sporcuları yetiştirmek, keşfetmek için mücadele veriyoruz. Karşıyaka’da her yaşta ve her branşta sporu desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın