Borusan Quartet Barış için Çaldı

BQUARTETBARIS18 IZLEYENLER

Amerika’da düzenlenen Uluslararası Oda Müziği yarışmasında dünya 1’nciliği kazanarak ülkemize altın madalya ile dönen ünlü Borusan Quartet İzmirli sanatseverler ile buluştu.
100’ncü Yıl Güzelbahçe, Kültürpark, Karabağlar Çalıkuşu, Urla ve Bornova Rotary kulüplerinin ev sahipliğinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen konser, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Rotary Kulübü 2440. Bölge Federasyonu Dönem Başkanı Dr. Reha Akın’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.
1’nci kemanda Esen Kıvrak, 2’nci keman’da Olgu Kızılay, Viyolada Efdal Altun ve Viyolansel’de Çağ Erçağ’ın yer aldığı Borusan Quartet, konserin birinci bölümünde S. Gürkan’ın Tango Feeling, I. Mirzayev’in Eski İstanbul, A. Igudesman’ın İstanbul, L. V. Beethoven’in Cavatina, O. Balcı’nın Arranjesi Karahisar Kalesi, O.Balcı’nın Deli Dalga adlı eserlerini seslendirdi.
D, Şostakoviç’in Allegro’su ile ikinci bölüme başlayan Borusan Quartet, O. Balcı’nın Sultanigeh Sirto, O. Orçunsel Tanguera, İ. Mirzayev’in Sarıkamış Türküsü ve Horon ile O. Balcı’nın Nihavend Longa’sını çaldı. Yoğun istek üzerine iki kez Bis yapan sanatçıların adına Rotary Ormanı’na dikilen 10’ar fidanın sertikifaları İzmir 100’ncü Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübü’de 2015-2016 Dönem Başkanı Selmin Günöz tarafından takdim edildi.

Bir Cevap Yazın