Hedef tahtasını paramparça ettiler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, Samsun’daki Salon Federasyon Kupası’ndan 2 kupa ve 3 madalya ile döndü. Genç Bayanlar ve Büyük Erkekler’de takım halinde şampiyon olan İzmirli sporcular, aldıkları başarılı derecelerle Milli Takım’a çağırılma yolunda önemli bir adım attı.

TÜYAP Samsun Fuar Merkezi’nde Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen Salon Federasyon Kupası Okçuluk Yarışması, büyük çekişmelere sahne oldu. 8 kategoride, 46 bölgeden 111 kulübün katıldığı yarışmada 256’sı kadın, 18’i engelli olmak üzere 706 sporcu mücadele etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu önemli yarışmadan 2 kupa ve 3 madalya ile döndü. Tuana Uğur, Dide Uyar ve Yasemin Ecem Anagöz’den oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genç Bayan Takımı ile Bilal Güneri, Yağız Yılmaz ve Ethem Gülaçar’dan oluşan Büyük Erkek Takımları, tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğa uzandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sporcuları ferdi yarışmalarda da madalyaya ulaştı. Genç bayanlarda Yasemin Ecem Anagöz altın, büyük erkeklerde Yağız Yılmaz gümüş ve Ethem Gülaçar ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Ankara’da 1-6 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenecek Dünya Salon Şampiyonası’na hazırlık niteliği taşıyan yarışmada, antrenörler, Milli Takım’a seçilecek sporcuların performansını da görme fırsatı buldu. Yarışmada dereceye giren sporcuların Dünya Salon Şampiyonası Milli Takım seçmelerine çağrılacağı bildirildi.

Bir Cevap Yazın