Karşıyaka’ya ‘yeşil’ örtü

Mustafa Kemal Mahallesi (3)Halkın ortak yaşam alanlarını güzelleştirmek ve yeşil dokuyu arttırmak için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki 110 bin metrekarelik boş araziyi rekreasyon alanına dönüştürüyor. Yüzlerce ağaç ve bitkiyle donatılan alanı sene sonunda vatandaşların kullanımına sunmaya hazırlanan belediye, 2016 yılı itibariyle de çeşitli bölgelerde 200 bin adet kış çiçeğini toprakla buluşturacak.

YÜZLERCE AĞAÇ, BİNLERCE BİTKİ
Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Mustafa Kemal Mahallesi’ne yeni bir rekreasyon alanı kazandırmak amacıyla yaklaşık bir ay önce başlatılan bitkilendirme çalışmalarında sona yaklaştı. 110 bin metrekarelik boş araziyi 400 adet ağaç, 45 bin adet yer örtücü bitki ve 15 bin adet çalıyla donatan belediye, mahalleye renk getirecek keyifli bir sosyal yaşam alanı yaratacak.

Mustafa Kemal Mahallesi (1)YIL SONUNDA TAMAMLANACAK
Yüksek Vadi Evleri ile Bülent Ecevit Bulvarı arasında kalan bölgede hayata geçirilen çalışmaların yüzde 70’i tamamlanırken; aydınlatma ve otomatik sulama sistemlerinin de kurulmasıyla, alan yıl sonunda halkın kullanımına sunulmuş olacak. Seyir bankları ve oyun gruplarıyla da aileler için yeni bir çekim merkezi yaratılacak. Öte yandan, 2016 yılı itibariyle kentin çeşitli bölgelerindeki park ve yeşil alanlara da kış mevsimine uygun 200 bin adet çiçek dikilecek.

HEDEF DAHA YEŞİL BİR KENT
Daha yeşil bir kent yaratmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yeşile önem veren, bina değil ağaç diken bir yöneticilik anlayışına sahibiz. Karşıyakamızda ihtiyaç olan ve vatandaşlarımızın talep ettiği bölgelere yeni yeşil alanlar kazandırmak için çalışıyor, mümkün olan her bölgeyi yeşillendiriyoruz. Kentin güzelleşmesinin, insanları mutlu ettiğine inanıyorum. Daha yeşil ve çiçek gibi bir kent yaratmak için hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın