UFAK DOKUNUŞLAR BİRLEŞİNCE FARK YARATIR

Ufak Dokunuşlar Birleşince Fark Yaratır (3)Genç ve kadın girişimcilik projelerinin yanısıra üyeleri arasındaki iletişimi güçlendirmek, yeni proje fikirlerini paylaşmak amacı ile etkinlikler gerçekleştiren Liyakat Derneği; Kemalpaşa Ramada Otel’de düzenlenen Ufak Dokunuşlar Birleşince Fark Yaratır temalı iki günlük eğitim kampında biraraya geldi.

Liyakat Derneği komite başkanları, dernek üyeler, eşleri ve çocuklarının katıldığı iki gün süren yeni projelerin değerlendirildiği, fikirlerin paylaşıldığı eğitim kampında aynı zamanda yeni üyelere rozet takılması, resim sergisi, perküsyon çalışmaları ile renkli anlar yaşandı.

Nöron Eğitim Merkezi Eğitmen ve Profesyonel Koç Mustafa Bayındır tarafından verilen Ufak Dokunuşlar Birleşince Fark Yaratır Eğitimi; takım olmak, yeni stratejiler belirlemek, nasıl bir Liyakat Hayal ediyorsunuz konuları kapsamında interaktif olarak gerçekleştirildi.

Yeni Üyelere Rozet Takıldı

İnşaattan, plastiğe, mobilyadan iletişime kadar farklı sektörlerden iş sahibi ve profesyonellerden oluşan üyelerine her geçen gün yeni üyeler ekleyerek aktif üye sayısını arttıran Liyakat Derneği yeni üyesi Müge Şahin’e Liyakat Rozetini taktı.

Ufak Dokunuşlar Birleşince Fark Yaratır (2)Tılsım Liyakat ile Buluştu

Sanatta köklerimizden beslenerek yol alırken özgün olmanın gerekliliğine inanan Ressam Fatma Elvin Öztürk tarafından kendi geliştirdiği alfeomtekniği ile hazırlanan kadını ve aşkı anlattığı ana teması ‘Fatma’nın Eli‘ olan Tılsım Sergisi Liyakat üyeleri ile buluştu.

Perküsyon ile Takım Olmak

Yoğun geçen eğitim programının yanı sıra farklı etkinlikler ile renkli anlar yaşanan Liyakat Kampı’nda üyeler Pozitif Life Project Müzik Grubu tarafından gerçekleştirilen workshop’da perküsyon gösterisi yaptı ve her alanda takım olduklarını gösterdiler.

Geleceği Yakalamak İçin Değişmek Gerekir

Hızla değişen günümüz dünyasında bu değişimi yakalamanın ancak kurumların ve bireylerin değişime açık olması ile mümkün olacağını belirten Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi ‘Ayakta kalabilmek, kurumsallaşmak, hayatına uzun yıllar devam edebilmek için yeni yöntemler geliştirmek kaçınılmazdır. Kurumların yönetim kademelerinin kararlar alarak değişimi başlatmaları maalesef günümüzde yeterliliğini giderek yitirmektedir. Artık kurumdaki her bireyin değişimi kendinden başlatarak, bütün kuruma yayması gerektiği dönemlerden geçiyoruz. Buna özel sektör, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri de dahil. Alışkanlıklarımızı sürdürerek ya da aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmemiz mümkün değil. Farklı sonuçlar elde etmenin yolu farklı uygulamaları hayata geçiriyor olmaktan ve değişim hızına ayak uydurmaktan geçiyor. Liyakat Derneği olarak faaliyet gösterdiğimiz alanda önemli bir sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Gençlerin ve kadınların girişimcilik eko sisteminde daha fazla yer almaları, sürdürülebilir projeler gerçekleştirmeleri için yoğun çaba harcıyoruz. Geçen zaman içerisinde geleceğe yönelik hedeflerimizi tekrar gözden geçirmek, yoğun iş temposundan sıyrılıp birbirimizi daha iyi anlamak ve güçlü yönlerimizi bir araya getirerek önümüzdeki dönemde daha güçlü, daha etkili projelere imza atmak adına değişimi, değişen şartları değerlendirmek için bir araya geldik. Eğitimin yanı sıra farklı etkinlikler ile de keyifli anlar yaşadık. Bu güç birliği ile gelecekte çok daha geniş kitlelere dokunan projeler gerçekleştireceğimize inanıyoruz. ‘

Bir Cevap Yazın