2015’e “renkli” veda

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılını yine büyük ilgi görecek konserler, tiyatrolar, sergiler ve film gösterimleriyle uğurlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aralık ayında da sanatseverlerin ilgisini çekecek programlar hazırladı. Konserler, sergiler, film günleri ile kışın ilk ayı, İzmir’de yine çok renkli geçecek.

Fazıl Say, Adnan Saygun’da

Büyükşehir’in 2015’in son ayındaki sanat etkinlikleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri ile başlayacak. Kültürpark 1 No’lu Hol’deki konser saat 13.30’da başlayacak.

Kent Orkestrası hemen ertesi gün (4 Aralık), bu kez Hüseyin Şimşek Sanat Merkezi’nde bir konser daha verecek.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), Aralık ayında yine birbirinden seçkin sanatçıları İzmirliler ile buluşturacak.

3 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Küçük Salon’da “Dua İtaliano” konseri olacak. Dünyanın en beğenilen baslarından biri olan, UNICEF ödüllü sanatçı Roberto Scandiuzzi, piyanoda Nicoletta Olivieri ile birlikte Verdi örneklerinden, Fransız ve Rus repartuarlarına uzanan geniş bir yelpazede İzmirliler’e müzik ziyafeti sunacak.

8 Aralık’ta “Anne Sophie Dauenhauer ile Lukas Maria Kuen”in keman ve piyano resitali olacak. Teknik ustalıkları, lirik duyarlılıkları ve tutkulu performansları tüm dünyada büyük ilgi gören ikilinin konseri, Küçük Salon’da saat 20.00’de başlayacak. Konserde P. Gaubert, J.Brahms ve C. Franck’in eserleri ile İzmirliler klasik müzik yolculuğuna çıkacak.

Yıl içinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde konserler veren ünlü sanatçı Fazıl Say, 2015 yılının son ayında, yine Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İzmirli sevenleri ile buluşacak. Konser, 10 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Büyük Salon’da olacak.

12 Aralık’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde sahne alacak.

15 Aralık Salı günü, AASSM Küçük Salon’da, saat 20.00’de başlayacak “Nemeth Quartet” konserinde kemanda Gülen Ege Serter ve Şeniz Aybulus, viyolada Elena Nayman Ünaldı ve viyolanselde Mutlu Varlık Kocaili sahne alacak. 1995 yılında Macar asıllı öğretmenler Katalin Nemeth ve Istvan Nemeth’in trafik kazası sonucu hayatlarını kaybetmelerinden sonra öğrencileri tarafından kurulan grup, konserlerinde klasik ve romantik eserlerin yanı sıra Türk eserlerine de yer veriyor.

17 Aralık’ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salon’da saat 20.00’de “Beyaz Rusya Oda Orkestrası” konser verecek. Şefliğini Evgeny Bushkov’un yaptığı konserde solist olarak Aleksandra Dzenisenya sahneye çıkacak. 45. yıldönümünü kutlayan orkestra, Belarus ve Moskova konservatuarlarından mezun kişilerden oluşuyor. Orkestra, Belaruslu bestekarlar tarafından bestelenen her müziği çalıyor.

Bir Cevap Yazın