Sokaklar yenileniyor, Karşıyaka güzelleşiyor

karsiyaka sokak yenileme (2)Karşıyaka Belediyesi, yaz aylarından bu yana yoğunlaşan asfalt ve parke taşı kaplama çalışmalarıyla hem kenti güzelleştirdi hem de Karşıyakalıların yaşamını kolaylaştırdı. Sokakları tek tek elden geçiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir yandan da su baskınlarına karşı ızgara temizliğine hız verdi. Başkan Akpınar, “Daha yaşanabilir bir Karşıyaka için var gücümüzle hizmet etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞTU

Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geçen Temmuz ayından bu yana, altyapısı tamamlanmış 67 sokakta, 6 bin 500 metrekarelik asfalt kaplama çalışması yaptı. 116 ayrı adreste de 200 metrekarelik asfalt yama işi gerçekleştirildi. 570 noktada yapılan parke taşı kaplama ve tamirat çalışmalarıyla, toplam 4 bin 38 metrekarelik alan modern görünüme kavuşturuldu. İhtiyaç duyulan noktalarda kaldırımlar da elden geçirildi, yeni kaldırım taşları döşendi. Hem araç hem de yaya trafiğini rahatlatacak düzenlemeler yapıldı. Çalışmalar, Karşıyakalıları da memnun etti.

530 SOKAKTA IZGARA TEMİZLİĞİ

Ayrıca; kış aylarında yaşanabilecek sel, kanal taşkını gibi sorunlara karşı önlem almak ve kenti olumsuz hava koşullarına hazırlamak amacıyla da yoğun çalışmalar yapan Fen İşleri ekipleri, yaklaşık iki ayda 19 mahalledeki 530 sokakta ızgara temizliği yaptı. Acil durumlara hızlı çözüm için, 40 kişilik acil müdahale ekibi oluşturuldu. Çalışmaların kısa sürede tüm mahallelere yayılacağı ve kış boyunca da devam edeceği belirtildi.

HEM HİZMET HEM TASARRUF

Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Fiziki yatırımlar ve altyapı hizmetlerimizle Karşıyakamızın çehresini değiştirmeye devam ediyoruz. Çalışmalarımızda kullanılan asfalt ve taşları şantiyemizde üreterek, bir yandan da önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Tüm mahallelerimize eşit hizmet götürme ilkemiz doğrultusunda, ilçe genelinde yol ve kaldırım yenileme çalışmalarına devam edecek, tüm eksiklikleri ve ihtiyaçları gidereceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın