Minik yüreklere çevre eğitimi

Doğayı Korumak Bizim Elimizde (2)Doğayı Korumak Bizim Elimizde sloganıyla çevre dostu hizmetler üreten Karşıyaka Belediyesi, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik eğitim çalışması başlattı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Her geçen gün kirlenen ve yıpranan doğamızı korumak için 7’den 70’e, topyekün mücadele etmeliyiz” dedi.

ÖĞRETMENLERE ATIK PİL SEMİNERİ

Doğayı korumak ve zararlı atıkların olumsuz etkilerini en aza indirmek için eğitim çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelinde öğretmenleri ve öğrencileri kapsayan yeni bir çalışma başlattı. Başta atık pillerin geri toplanmasına yönelik mücadele yolları olmak üzere, farklı konularda eğitimler hazırlandı. İlk buluşmaya, ilçe genelindeki okullardan 100’e yakın öğretmen katıldı. Eğitimcilerin, aldıkları bilgileri öğrencilerine aktarmaları hedeflendi.

DOĞA DOSTU MİNİKLER
Öğretmenlerin yanısıra öğrencilere yönelik eğitici ve bilinçlendirici seminerler de artırıldı. İlçenin farklı mahallelerindeki okullara giden belediye ekipleri; atıkların geri dönüşümü, pillerin geri toplanması, doğaya zarar veren diğer atıklar ve çevreyi korumak için yapılması gerekenler konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Eğitimlerin süreceği belirtildi.

EĞİTİMLER SÜRECEK
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Her geçen gün kirlenen ve yıpranan doğaya karşı 7’den 70’e, topyekün mücadele etmeliyiz. Bu yüzden öğrencilerimize yönelik eğitimleri önemsiyoruz. Çevre bilincini küçük yaşlarda aşılarsak, geleceği de garanti altına almış oluruz. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın