Peter Pan çok sevildi

peter pan (2)Bu sezon 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, yeni döneme 3 güzel oyunla başladı. İlk kez sahnelenen Peter Pan; hem çocuklardan hem de anne babalardan tam not aldı, ayakta alkışlandı. Başkan Akpınar, belediyenin ücretsiz sergilediği tiyatro oyunlarına tüm Karşıyakalıları davet etti.

ÜÇ YENİ OYUN
Her yıl on binlerce sanatsevere ücretsiz tiyatro gösterileri sunan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, kuruluşunun 20. yıl dönümünde, yine keyifli ve birbirinden güzel 3 oyunla yeni sezona ‘merhaba’ dedi. Çocuklara yönelik Peter Pan ve Tembel Karınca Çiçi ile yetişkinler için hazırlanan Ayak Bacak Fabrikası oyunları, ücretsiz olarak, sezon boyunca tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Karşıyakalılar, Ziya Gökalp ve Ahmet Piriştina kültür merkezlerinde oyunları izleyebilecek.

PETER PAN ÇOK SEVİLDİ
Yeni sezonun ilk gösterimi; çocukların büyük beğeni gösterdiği Peter Pan ile yapıldı. Bu yıl ilk kez sahnelenen oyuna çocuklar ve aileler büyük ilgi gösterdi. Gecenin sonunda oyuncular ve sanat ekibi ayakta alkışlandı. Oyunun bir aylık ücretsiz davetiyeleri de tükendi.

“TİYATRO BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakamızı sanatın başkenti yapmak için çabalıyorsak, bunda en önemli sorumluluk tiyatromuza ve tiyatro severlere düşüyor. 20 yılda sayısız oyun ve ödülle Karşıyakalıların gönlünde taht kuran Belediye Tiyatromuz bu yıl da on binlerce tiyatro severi kendilerine hayran bırakacak. Hem eğitici kurslarımızla hem de sergilediğimiz oyunlarla, tiyatro sanatına katkı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın