Yaşama Yol Ver Projesi Tanıtılmaya Devam Ediyor

Yaşama Yol Ver Projesi (2)Yaşama yol ver Projesi kapsamında okul ziyaretlerine başlayan İzmir 112 ekipleri, Aliağa ve Balçova ilçelerinden sonra Bayındır ve Bayraklı bölgesindeki okullara giderek projenin tanıtımını sağlayacaklar. Proje kapsamında anaokulu, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara yönelik geliştirilen tanıtım faaliyetleri ile 112 hakkında farkındalığın arttırılması hedefleniyor. Acil Sağlık Hizmetleri, yurt geneline en uç noktalara kadar yayılmış, kesintisiz olarak hizmet veren, il merkezlerindeki Komuta Kontrol Merkezine bağlı olarak çalışan, tüm ilçelerde ve bazı önemli noktalarda kurulmuş istasyonlardan oluşan büyük bir sistemdir. Acil Sağlık Hizmetlerinin amacı, acil sağlık hizmeti

ihtiyacı oluşan vatandaşlarımıza günün 24 saatinde ücretsiz olarak 112 acil çağrı hattının aranması halinde en kısa sürede ulaşmak ve en uygun şekilde tedavisinin yapılabileceği bir merkeze ulaştırmaktır. Hastanın durumuna göre, iklim, coğrafi ve trafik vb. koşullar göz önüne alınarak, en uygun ambulans yönlendirilerek 112 Acil Sağlık hizmeti kentsel ve kırsal alanda %100 erişim ile sunulmaktadır.

Yaşama Yol Ver Projesinin Amacı Nedir?

Kampanyanın genel amacı şöyledir; Kitle iletişimi ve diğer iletişim kanallarını kapsayan bir kamuoyu bilgilendirme kampanyası aracılığıyla, ulusal bazda 112 Acil Çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması, seçilen illerde amaca yönelik yoğun bilgilendirme yapılmasıdır.

Bir Cevap Yazın