Ufuk Sarıca: “Çok Zor İki Deplasmana Gidiyoruz”

Bu hafta THY Avrupa Ligi’nde Barcelona Lassa, Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde de Fenerbahçe Ülker deplasmanlarında terleyeceklerini hatırlatan Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, “Çok zor iki deplasmana gidiyoruz. Ayrı ayrı düşünüp ikisini de kazanmak için oynayacağız” dedi.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, THY Avrupa Ligi C Grubu’nda Perşembe günü İspanya’da oynayacakları Barcelona Lassa ve ligde hafta sonu İstanbul’daki Fenerbahçe Ülker maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.

İki kulvarda da arka arkaya zorlu maçlara çıkacaklarını söyleyen Sarıca, “Özellikle herkesin kayıplar yaşadığı bir haftada kazanarak liderliğimizi sürdürmek moral açısından çok önemli. Hafta içinde oynadığımız Stelmez Zielona Gora ve Gaziantep Royal Halı maçlarında müdafaa olarak çok uyumlu olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu bizim direncimizi gösteriyor. Ama hücum anlamında ilerleyen günlerde biraz daha akıcı ve formda olmamaz gerekiyor” dedi.

Bu hafta hem Barcelona Lassa hem de Fenerbahçe Ülker ile deplasmanda çok zorlu maçlar oynayacaklarının altını çizen başarılı çalıştırıcı, “Tüm karşılaşmaların sahadaki performansla kazanıldığı ve kaybedildiğine inanıyorum. Böyle bir kapasitemiz var elbette ama çok zor iki deplasmana gidiyoruz. Ayrı ayrı düşünüp ikisini de kazanmak için oynayacağız” diye konuştu.
Kaf-Kaf’ta sakatlıkları süren Justin Carter ve Palacios’un dışında eksik oyuncu bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın