“Hükümetle belediye etle tırnak gibidir”

İzmir Tarım Grubu üyelerini kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kenti, çiftçiyi kalkındırsın da, kim kalkındırırsa kalkındırsın. Bizim o yaptı, bu yaptı diye bir düşüncemiz yok. Ankara’da hangi parti olursa olsun, hükümet var. Burada hangi parti olursa olsun, belediye var. Bunlar hep et-tırnak gibi, birbirinden ayrılması mümkün değil. İşin siyaset tarafı ayrı. Seçime 6 ay kala başlar. Seçim günü biter. Önemli olan geri kalan zamanlarda ülke için ne yapılıyor? Kısır çekişme mi sürdürülüyor yoksa işimize bakalım deyip çalışılıyor mu? Biz her türlü çalışmaya ve işbirliğine hazırız” diye konuştu.

İzmir Tarım Grubu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret ederek sektöre yaptığı katkılardan dolayı plaketle teşekkür etti. Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun önderliğinde İzmir’de yerelde kalkınma için yapılan projelerin tüm Türkiye’ye yayılması gerektiği vurgulandı. İzmir Tarım Grubu üyeleri, İzmir’de uygulanan modellerin Bakanlıklar nezdinde belirlenecek tarım politikalar için de belirleyici olmasıni istedi.

“İyi ki varsınız”

İzmir Tarım Grubu Başkanı Mahmut Eskiyörük, Başkan Aziz Kocaoğlu’nun tarıma verdiği öneme ve üreticiye verdiği desteklere vurgu yaparak, “Bunların da ötesinde, üreticimize ilginizi ve sevginizi vermeniz, bizim için çok anlamlı. Çünkü Türk çiftçisi yıllardır bundan mahrum kalmıştı. Tarım konusunda Türkiye’ye adeta hocalık yapıyorsunuz. İyi ki varsınız!” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın