Büyük ödül İzmir’in

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Mavişehir’den İnciraltı’na etap etap hayata geçirilen İzmirDeniz Projesi ile kazandığı “2015 Yılı Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü” Trabzon’da verildi.

TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından kent planlama ve şehircilik konularında uygulamaya girmiş, sorun çözmeye yönelik başarılı plan ve projelere ilişkin değerlendirme ve ödüllendirme amacıyla 2003 yılından bu yana, iki yılda bir gerçekleştirilen “Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü” sahiplerini buldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Mavişehir’den İnciraltı’na kadar “kentlilerin denizle ilişkisini güçlendirmek” amacıyla etap etap hayata geçirdiği İzmirDeniz Projesi, 2015 Yılı Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü”ne layık görüldü.
Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde Dünya Şehircilik Günü nedeniyle düzenlenen kolokyumda verilen ödülü İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanı Hülya Arkon, Kentsel Tasarım ve Kent Estetiği Şube Müdürü Hasibe Velibeyoğlu ve Mimar Volkan Ayvalı ile birlikte aldı. Konak Belediyesi, Bornova Belediyesi ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ise Özendirme Ödülü kazandı.

Ödül kazanan projelerin, TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın üyesi olduğu Avrupa Şehir Plancıları Konseyi (The European Council of Spatial Planners) tarafından 2 yılda bir düzenlenen Avrupa Şehir ve Bölge Planlama Başarı Ödülleri (The European Urban and Regional Planning Achievement Awards) yarışmasına ve diğer benzer uluslararası yarışma, sergi, kolokyum vb. organizasyonlara gönderileceği bildirildi.

Bir Cevap Yazın