Organ Bağışı İçin Pedal Çevirdiler

Organ Doku Bağışı ve Nakli Haftası etkinlikleri çerçevesinde İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Bisiklet Grubu İSM-BİS önderliğinde, İzmir’de bulunan bisiklet grupları pedal çevirdiler. 6 Kasım 2015 Cuma Günü, Saat 14:00’de Konak Vapur İskelesi’nden başlayan tura vatandaşların ilgisi çok yoğun oldu.

Organ Bağışına destek veren İSM-BİS, Gaziemir Aktif Pedal, CAT, Gaziemir Doğa gezerler adlı bisiklet grupları, turun ardından organ bağışı için çok daha büyük organizasyonlarda bir araya gelmeleri gerektiğini vurguladılar.

Ekibin başında bulunan İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erkan Ersoy, destek olan diğer bisiklet gruplarına teşekkür ederek “ Bisiklet grubumuz bu hafta olduğu gibi diğer önemli haftalarda da farkındalık yaratmak için etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliğimiz de onlardan biri. Türkiye genelinde 28250 kişi organ bağışını bekliyor. İzmir ili olarak ise 4451 kişi organ bağışını bekliyor. Bu rakamlar karşısında her insanın bir sorumluluğu olduğuna inanıyorum. Biz de Sağlık Müdürlüğü Bisiklet Grubu olarak farkındalık yaratmak adına bu etkinliği düzenledik. Bisiklet sürün, organlarınızı bağışlayın ve sağlıklı kalın” dedi.

Bisiklet gruplarını ilgiyle takip eden vatandaşlardan bazıları Konak İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Kordon’da açtığı organ bağışı standında organlarını bağışladı.

Bir Cevap Yazın