KISA FİLM TADINDA YENİ KLİP GELİYOR! ‘’ İŞTE ÖYLEYİM’’ BULUT DUMAN

BULUT DUMAN- VERONİKA KURUÇOVA (13)Bulut Duman kısa süre önce dinleyici ile buluşturduğu Türkiye’nin en yüksek bütçeli albümü İKİ AŞIK İKİ DÜŞMAN’a ikinci klibi çekmek üzere yönetmen koltuğuna oturdu. Ülkede müzik sektöründeki sarsıntının üzerine korkusuzca giden genç popçu, söz ve müzikleri kendisine,  düzenlemesi Toylan Kaya’ya ait “İşte Öyleyim” adlı şarkısına kısa film tadında bir klip çekti.

 Youtube resmi kanalında kısa sürede albüm şarkıları 6.000.000’dan fazla izlenen sanatçı, ikinci klipte de çok idealı. İyi işler çıkartmak için iyi yatırım yapılması ve çok çalışılması gerektiğini söyleyen Bulut Duman, ‘’ İşte Öyleyim’’ adlı şarkının video klip çekimlerinde dört ayrı görevde solist, yönetmen, sanat yönetmeni ve senarist olarak çalıştı.

Kısa film tadında Fantastik bir klip!

Gerçekle fantastik dünyanın iç içe geçtiği video klip Kavacık’ta bahçeli cam bir evde 60 kişilik ekiple çekildi. Çekimler için ev yeniden dekore edildi. Kavga sahnesinde evdeki birçok eşya yerinden havalanarak uzman bir ekip yardımıyla patlatıldı. Visual efektlerin kullanıldığı klipte onlarca mum aynı anda sönerken, nesneler yerinden havalanıyor, kamera tek aksiyonla cam ve duvar içinden geçiyor.

16 saat süren çekimlerde Bulut Duman’a Slovakya’lı  ünlü model Veronika Kuruçova eşlik etti, görüntü yönetmenliğini ise; Murat Tunçel üstlendi.

 Klibin ilginç yanları;

Tiyatro eğitimi de alan Bulut Duman, senaryo gereği kendi geçmişini gerçek hayatta gören bir şizofreni başarı ile canlandırıyor.

Senkron planlardan çok, diyologlu sahneler yer alıyor.

Şarkı, kısa filmin fon müziği niteliğinde ancak şarkıdaki duygu yüksek dozda yansıtılıyor. Çekimler diyologlu ancak izleyicinin duymayacağı şekilde kısa film tadında yapıldı.

Klip hikayesi/ Aşk acısı çeken bir şizofrenin sonu

Sevgilisinden üç ay önce ayrılan genç adam ayrılık acısının geçmesini beklerken her şey daha da canını acıtır hale gelmiş dayanmaya gücü kalmamıştır.”İşte Öyleyim” adlı kitabı okuyup bitirdiğinde uyandığı son sabah olacağını kendisi de bilmiyordur. Evin açılan panjurlarından süzen güneş ışığı onu son kez uyandırır ve hikaye başlar.

İşte Öyleyim dinlemek için;

Bir Cevap Yazın