‘Oyunun Oyunu’na muhteşem final

Oyunun Oyunu (2)Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun geçtiğimiz sezon sahneye koyduğu ve 7 ayrı dalda ödül alan “Oyunun Oyunu”, son gösterimini İzmirli tiyatro oyuncuları için yaptı. Geçen sezon final yapmasına rağmen talep üzerine bir kez daha sahneye taşınan oyun, yine ayakta alkışlandı. Profesyonelleri aratmayan amatör oyuncular, büyük takdir topladı.

BAŞARILI SEZON
Genel Sanat Yönetmenliği’ni tiyatro sanatçısı Zekeriya Hocalar’ın yaptığı Karşıyaka Belediye Tiyatrosu geçtiğimiz sezon iki yetişkin, iki de çocuk oyunu sahneye koydu. Bir sezon aralıksız sahnelenen oyunlar, seyirci rekoru kırarak yaklaşık 20 bin kişi tarafından izlendi. Her gösterimde salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlanan sanatçılar da gösterdikleri başarı nedeniyle tiyatro camiasından övgüler aldı.

ÖDÜL YAĞMURU
Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunlardan, Michael Frayn’ın yazdığı “Oyunun Oyunu”nun başarısı, önemli ödüllerle de taçlandı. Sahne Tozu Tiyatrosu’nun geleneksel olarak gerçekleştirdiği Bedia Muvahit ödüllerinde 7 dalda aday gösterilen oyun, iki ödül kazandı. Aynı yıl Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde de Ege Bölgesi Tiyatroları arasında Oyunun Oyunu ”En İyi Prodüksiyon” ve “En İyi Dekor Tasarım” dallarında ödül aldı. Zekeriya Hocalar da “En İyi Yönetmen” ödülünü kazandı.

20. YILA ÖZEL HAZIRLIK
Bu yıl 20. kuruluş yılını kutlayacak olan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, yaz dönemi yetiştirdiği yeni yüzlerde dört oyun hazırladı. Kasım ayında başlayacak oyunlar Haziran ayına kadar her hafta dört gösteri şeklinde sürecek. Ücretsiz sahnelenen oyunların biletleri Kültür Müdürlüğü ve ilgili salonlardan alınabilecek.

Bir Cevap Yazın