Karşıyaka Spor Kulübü 103 yaşında

Kuruluşunun 103. yılını kutlayan Karşıyaka Spor Kulübü’nün başkanı Ali Erten, “Bu büyük tarihe layık olabilmek için daha çok çalışmalıyız” dedi. Erten, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında, kimlik arayışının, vatan sevgisinin, direnişin, başkaldırının adı olan Karşıyaka Spor Kulübü’nün 103 yaşına girdiğini belirtti.

Çok büyük bir tarihin bugünkü emanetçileri olduklarını kaydeden Erten, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bizler koca tarihin içinde birer ayrıntıyız. Sadece nöbet sırası bizde. O halde bu büyük tarihe layık olabilmek için daha çok çalışmalıyız. Bütün çabamız, emeklerimiz, bu kutsal emaneti, tesisleriyle, kalıcı ve sürekli gelir kaynaklarıyla, kurumsal örgütlenmesiyle, güçlü altyapılarıyla kendi ayakları üzerinde durabilen daha sağlam, daha güçlü bir yapıyla geleceğe hazırlamak. Bu armayı, Atatürk’ten emanet ay-yıldızı, şerefle, onurla taşıdık, Aynı heyecanla, sevdayla taşıyacağız, nice yıllara…”

103 yaşında

Karşıyaka Spor Kulübü, Karşıyaka Mumaresei Bedeniye Kulübü olarak Kasım 1912’de, Kadızade Zühtü Işıl, Kadızade Raşit, Süreyya İplikçi, Refik Civelek, Osman Nuri ve Örnekköylü Hüseyin’in bir araya gelmesiyle kuruldu.

Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe’nin yanı sıra Altay, Ankaragücü, Vefa, Beykoz ve Anadolu Üsküdar gibi 100 yıllık geçmişi olan Karşıyaka, birçok branşta faaliyetlerini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın