İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden eğitime “12.9 milyon liralık” destek daha

Okulların fiziki düzenlemelerinden, çocukların ve gençlerin sosyal gelişimine kadar eğitime her alanda destek veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de 2013 yılında İl Özel İdaresi tarafından başlatılan eğitim yatırımlarına da önemli kaynak ayırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında kaldırılan İl Özel İdaresi’nin 2013 yılında başlattığı eğitim yatırımlarını karşılamak için 12 milyon 867 bin liralık eğitim desteği verdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden İl Özel İdaresi’nin 2013 yılı için yaptığı yatırımların listesini talep eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, 18 Eylül 2015 tarihinde gelen rapor üzerine 12 milyon 867 bin liralık eğitim parasını İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na ait hesaba aktardı.

6360 Sayılı Kanun uyarınca İl Özel İdaresi’nin sadece 2013 yılı bütçesinde yer alan ve devam eden eğitim yatırımlarını karşılama yükümlülüklerinin olduğunun altını çizen İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “İl Özel İdare bütçesinin eğitime harcanan bölümünü belirleyerek bütçemizden kaynak aktardık. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak zaten yıllardır okullarımızın onarımı, asfalt ihtiyacı, çevre ve bahçe düzenlemelerinin yanı sıra sosyal ve sportif etkinliklerimizle, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkı koyuyoruz ve koymaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın