Yaya yolu ve okul önlerine özel önlem

Yaya yolu (1)Kent genelindeki yaya yollarını ve okul önü geçiş bölgelerini daha güvenli hale getirmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, hatalı araç parkını önlemek adına 650 farklı noktaya ‘duba’ yerleştirdi. Velilerin ve okul yönetimlerinin talepleri doğrultusunda ise 30 ayrı yerde hız kesici kasis uygulaması yapıldı.

YAYALAR RAHAT NEFES ALACAK
Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuran belediye, yaya yollarına hatalı araç parklarını önlemek için kullanılan dubaları da kendi şantiyesinde üretime geçirdi. Özellikle dar sokaklarda araç dönüşlerini ve yaya geçişlerini engellediği tespit edilen 650 park noktasına, son 10 ay içerisinde toplam 8 bin 500 adet kaldırım babası yerleştirildi.

OKUL ÖNLERİNE HIZ KESİCİ KASİS
Okulların açılması ile birlikte veliler ve okul yönetimlerinin de uyarılarını dikkate alan belediye ekipleri, araçların süratli geçişini önlemek için 30 noktada hız kesici kasis uygulaması gerçekleştirdi. 50 ayrı yerde de 800 adet ‘yol butonu’ montajı yapıldı. İhtiyaç duyulan yerlerde kollu bariyer ile mantar bariyer montajı da gerçekleştirildi.

DAHA ÇAĞDAŞ BİR KENT İÇİN
Kent içi ulaşımda düzeni sağlamak, yaya ve araç trafiğini daha güvenli hale getirmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Daha güzel ve çağdaş bir kent yaratmak için tüm imkanlarımızla mücadele ediyoruz. Şantiyemizde kendi imkanlarımızla ürettiğimiz dubalarla, kaldırım ihlallerinin önüne geçerken, engelli vatandaşlarımızın da hayatını kolaylaştırıyoruz. Hem can hem de mal güvenliğini sağlamak, hayatı kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın