Gençler Cumhuriyet İçin Koştu

Aliağa’da, Cumhuriyetin 92. yıl kutlama programı çerçevesinde gerçekleştirilen Cumhuriyet koşusu kıyasıya mücadeleye sahne oldu.
Aliağa ilçesinde, geleneksel olarak her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cumhuriyet koşusu, 50 öğrencinin katılımıyla TOKİ Futbol Sahası’nda düzenlendi. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen koşuda öğrenciler dereceye girebilmek için ter döktü. Renkli görüntülere de sahne olan Cumhuriyet koşusunda öğrenciler, genç kızlar ile genç erkekler 100 metre, 200 metre ve 400 metre kategorilerinde yarıştı. Koşuda dereceye girenlere ise çeşitli ödüller verildi.
Cumhuriyet etkinlikleri kapsamında gençlerin spor yapmalarını aynı zamanda da okul stresinden uzaklaşmalarını sağlamak istediklerini belirten Aliağa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Atik, “Spor etkinliklerinin düzenlenmesinde Aliağa İlçe Kaymakamlığımız, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bize çok destek verdi. Aliağa Belediyesi’nde de çok büyük destekler aldık. Gerçekleştirdiğimiz koşunun sponsorluğunu Aliağa Belediyesi yaptı. Dereceye girenlerin ödüllerini bayramdan sonra belirleyeceğimiz bir gün de vereceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın