Sarıca: “Gruptan Çıkmak İçin Kazanmamız Şart”

THY Avrupa Ligi C Grubu’nda 29 Ekim Perşembe günü Zalgiris Kaunas ile karşılaşacak olan Pınar Karşıyaka’da başantrenör Ufuk Sarıca, bu maçtan galip gelmek için Barcelona maçındaki gibi bir müdafaa yapmaları gerektiğini söyledi. Sarıca, gruptan çıkmak için evlerinde oynayacakları karşılaşmaları kazanmaları gerektiğini dile getirdi.
Son dönemde Basketbol Süper Ligi’nde üst üste güzel sonuçlar aldıklarını ifade eden Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, aynı ciddiyetle yola devam etmek istediklerini söyledi.

THY Avrupa Ligi’nde Perşembe günü Litvanya’nın Zalgiris Kaunas takımıyla kritik bir maç yapacaklarının altını çizen başarılı teknik adam, “Grupta sıralama açısından çok önemli bir mücadele olacak. İç sahada oynayacağımız maçların değeri çok büyük. İlerleyen günlerde eğer gruptan çıkmak ve yola devam etmek istiyorsak mutlaka evimizdeki maçları kazanmamız gerekiyor. Çok iyi bir takıma karşı oynayacağız. Litvanya gibi basketbolu çok iyi bilen, basketbol kültürü yüksek ve kadrosunda birçok milli oyuncu bulunduran Zalgiris Kaunas, bizim için ciddi bir rakip olacak” dedi.

Litvanyalı rakiplerine karşı Barcelona maçında olduğu gibi bir müdafaa direnci ile kazanabileceklerini söyleyen Sarıca, “Taraftarımız önündeki iyi durumumuzu sürdürmek istiyoruz. Son dönemde ve özellikle Barcelona maçında taraftarımızın gösterdiği desteği bu maçta da görmek istiyoruz. İtici gücümüz taraftarımızın bize tam destek vereceğinden şüphem yok. Hem takımı destekleyen hem de rakibi iyi ağırlayan taraftarımızla güzel bir atmosferde kazanmak tek arzumuz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, bugün KSK Storeler’de satışa sunulan Pınar Karşıyaka-Zalgiris Kaunas maçı biletlerinin fiyatları ise tam 50, öğrenci 30 TL olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın