MUZAFFER AKYOL İZMİR’DE

Ekol Sanat Galerisi’nin Üçüncü Sezonu Muzaffer Akyol’un “Masallar, Oyunlar, Ağıtlar ve İki Selvi” adlı sergisi ile açıldı. Ressam Akyol İzmir’deki ilk sergisini Ekol Sanat Galerisi’nde açtı. Sergi 53adet yağlı boya eserden oluşuyor.

Kurulduğu günden bu yana Türk Resim Sanatının önemli temsilcilerini İzmir’li Sanatseverlerle buluşturan Galeri üçüncü sezonun ilk sergisinde Muzaffer Akyol’un “Masallar, Oyunlar, Ağıtlar ve İki Selvi” isimli sergisini İzmir’li sanatseverlerle buluşturdu.

Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz, “ Muzaffer Akyol, Anadolu coğrafyasını konu edinen, toplumsal sorumluluğu sanatının merkezine alan, doğaya ve insana sonsuz sevgi besleyen bir sanatçıdır. Anadolu insanının mitolojik hikâyeleri ile beslenen ve bu hikâyeleri günümüz sorunlarıyla eşleştiren bir yanı da ressamın diğer özelliklerinden biridir. Çalışmaları sırasında kendini can dostlarıyla dinlediği bir ruh hali içinde atölyesine kapatan sanatçı bundan sonrası muhabbetin devamı olan resim diyor. Muzaffer Akyol’u Ekol Sanat Galerisi’nde ağırlamaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Ekol Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşan sergi 12 Kasım Perşembe gününe kadar izlenebilecek.

 

Bir Cevap Yazın