Köylü Pazarı Hizmete Girdi

Aliağa Belediyesi, köylülerin kendi elleriyle ürettikleri ürünleri daha nezih bir ortamda sunabilmeleri için Köylü Pazarını hizmete sundu.
Hem vatandaşa hem de pazar esnafına daha sağlıklı bir alışveriş ortamı sağlanmasının amaçlandığı Köylü Pazarı Onat Kutlar Caddesi Fırat Çakıroğlu Parkı karşısında kuruldu. Pazar esnafı tarafından talep edilerek hazırlanan pazar yeri, esnafın kışın yağışlardan yazın da güneşten korunabileceği üstü kapalı bir şekilde dizayn edildi. Aliağa’nın yenilikçi kent kimliğine yakışır bir biçimde yapılarak köylü esnafının hizmetine sunulan Pazar yerinde, köylülerin ürettiği organik ürünler sadece Aliağalılardan değil Aliağa dışından gelenlerden de büyük ilgi görüyor.
Kendi emekleri ile ürettikleri ürünleri pazarda satarak aile bütçelerine de katkı sağlamaya çalışan köylü pazarı esnafı, Aliağa Belediyesi’nin kendileri için iki hafta gibi kısa bir sürede hazır hale getirdiği pazar yerinden memnun olduklarını ifade ettiler.

KÖYLÜ PAZARI ESNAFI HİZMETTEN MEMNUN
Daha önce var olan köylü pazarı yerinin oldukça yetersiz olduğunu belirten pazar yeri esnaflarından Ali Töğe, “Pazar esnafı olarak Aliağa Belediye Başkanı Sayın Serkan Acar’a ürünlerimizi kötü koşullarda satmak zorunda kaldığımızı ilettik ve kendisinden daha iyi şartlara sahip bir pazar yeri istediğimizi söyledik. Başkanımızda bizim bu isteğimize duyarsız kalmadı. Kısa bir süre içerisinde modern bir pazar yeri yaparak hizmetimize sundu. Köylü pazarı esnafına sunduğu bu hizmetten dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Kendi tarlalarında ürettikleri ürünleri pazar yerinde satışa sunduklarını ifade eden Karakuzu köyünden Gülsüm Keskin, “Sütümüzü, yağımızı, peynirimizi, zeytinimizi burada satıyoruz. Emekli bir insan olduğum için burada sattıklarımla ev bütçesine katkı sağlamaya çalışıyorum. Bize bu imkânı sağladığı için Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar’a tüm köylü esnafı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Serkan Acar’ın sürekli olarak köylü esnafını ziyaret ettiğini söyleyen köylü pazarı esnaflarından Muammer Akman ise, “Başkanımızın yaptığı ziyaretler esnasında kendisinden ürünlerimizi pazarlayabileceğimiz bir pazar yeri talep ettik. Kendisi de bu konuda bize söz verdi. 2 hafta içinde de bize bu pazar yerini yaptı. Çalışkan başkanımıza esnaf arkadaşlar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın