Karşıyaka’dan Dünya Kupası’na

Demir Elmaağaçlı (1)Dünya Kupası Finalleri’ne katılmak üzere Meksika’ya giden Karşıyaka Belediyesporlu milli okçu Demir Elmaağaçlı, dünyanın en iyi sporcularıyla şampiyonluk mücadelesi verecek. 24-25 Ekim’de gerçekleşecek dev organizasyona çok iyi hazırlandığını belirten başarılı okçu, “Hedefim dünya şampiyonluğu” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ
Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü forması giyen ve Türkiye’nin en iyi erkek okçusu olan milli sporcu Demir Elmaağaçlı, bu kez de ‘Dünya Şampiyonluğu’ için ok atacak. 2015 Dünya Okçuluk Kupası’nın 4. ayak yarışmaları sonunda 6. sırada yer alan Demir, 24-25 Ekim tarihlerinde Meksika’da yapılacak finallerde yarışma şansını elde etti. Başarılı sporcu, makaralı yay kategorisinde dünyanın en iyi 7 okçusuyla yarışacak.

“BÜYÜK ONUR”
13 yıl önce başladığı okçuluk sporunda elde ettiği başarılara dünya şampiyonluğunu da eklemek istediğini anlatan milli okçu Demir Elmaağaçlı, “Dünya Kupası Finalleri’ne katılmak benim için büyük onur. Çok iyi bir hazırlık süreci geçirdik. Meksika’dan çok güzel bir sonuçla dönmek istiyorum. Hedefim dünya şampiyonluğu” dedi.

“KALBİMİZ DEMİR’LE”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise, “Karşıyaka Belediyesporlu milli okçumuz Demir’e, dünya şampiyonluğu yolunda başarılar diliyoruz. Genç sporcumuzun Meksika’da bayrağımızı göndere çektireceğine olan inancımız tam. Kalbimiz Demir’le ve her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ECEM DE SEVİNDİRDİ

Karşıyaka Belediyesporlu milli okçu Ecem Cansu Coşkun da, Ağustos 2014’te Polonya’nın Wroclaw kentinde yapılan Dünya Okçuluk Kupası 4. Ayak Yarışları’nda makaralı yay kategorisinde altın madalya kazanmıştı.

Bir Cevap Yazın