Bu hastane “mutluluk” üretiyor

Eşrefpaşa Hastanesi (2)İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi yönetimi, güne zinde başlamak isteyen personeli için “sabah sporu” seansları başlattı. Spor sırasında salgılanan endorfin (mutluluk) hormonu, hem verimliliği hem de güleryüzü artırdı. Başhekim Serdar Pedükcoşkun, “Spor sayesinde gergin ve stresli yaşamdan kendimizi uzaklaştırıyoruz. Sabah gözünü ovuşturarak gelenlerin yüzünde bir anda gülümse oluyor” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, yine örnek olacak bir uygulamaya imza attı. “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünden yola çıkan Eşrefpaşa Hastanesi yönetimi, Başhekim Serdar Pedükcoşkun ve Başhekim Yardımcısı Özlem Özdemir Yılmaz öncülüğünde sabah sporu uygulamasına başladı. Germe ve gevşetme hareketlerinden oluşan egzersiz seansı hastane personeli tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

15 dakika spor, gün boyu verim

Mesai saati öncesinde hastane bahçesinde toplanan çalışanlar, Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Özlem Özdemir Yılmaz eşliğinde spor yapıyor. Personelin sabah sporuna hastalar da odalarından eşlik ediyor. Egzersizler sayesinde salgılanan endorfin hormonu nedeniyle güne daha mutlu ve zinde başlayan çalışanlar, 15 dakika süren sabah seansını kaçırmıyor. Başhekim Pedükcoşkun da spor seanslarında çalışanlarını yalnız bırakmıyor.

Katılım her gün artıyor

Uygulamanın kısa sürede faydasını gördüklerini ifade eden Başhekim Pedükcoşkun, “Kravatımı ceketimi çıkarıp ben de spora katılıyorum. Önemli olan, bu gergin ve stresli yaşamdan kendimizi uzaklaştırmak. Bir arada bir şeyler yapabilmek. Sabah gözünü ovuşturarak gelenlerin yüzünde bir anda gülümse oluyor. 15 dakikalık egzersizden sonra gevşeyerek güne çok daha iyi başlıyorlar. Arzu ederek katılıyorlar ve her geçen gün sayımız daha da artıyor” dedi.

Bir Cevap Yazın