İZBAN’ı Tire ve Ödemiş’e getirmek istiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tire ve Ödemiş’te hizmete aldığı Yerel Hizmet Merkezleri Başkan Aziz Kocaoğlu’nun katıldığı törenlerle açıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2009 yılında 10, 2014 yılında 9 ilçenin daha sınırlarına dahil olmasıyla genişleyen sorumluk sahasında sorunların yerinde tespiti, devam eden yatırımların takibi, yeni yatırımların planlanması ve birimler arasındaki koordinasyonun verimli şekilde sağlanabilmesi için 19 ilçede Yerel Hizmet Müdürlüğü kurdu. Tire ve Ödemiş’teki müdürlüklerinin hizmet binaları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun katıldığı törenlerle açıldı. Törenlere CHP İzmir milletvekilleri Mustafa Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Özcan Purçu, Zekeriya Temizel, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk ile Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

İlk olarak Tire’de düzenlenen törene katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, açılışını yaptıkları hizmet binasıyla merkezi yönetim ile ilçeler arasındaki mesafeyi azaltarak koordinasyonu sağlayacaklarını söyledi. Raylı sistem yatırımlarına ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “TCDD ile anlaşabilirsek Tire’ye ve Ödemiş’e de raylı getirmek istiyoruz” dedi. Başkan Kocaoğlu, Tire’deki arıtmanın temelini de kısa sürede atıp hizmete açacaklarını sözlerine ekledi.

Büyükşehir her zaman yanımızda

6360 sayılı yasayla yerelden ziyade merkezden yönetim anlayışı yerleştiğini belirten Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ise,”Ancak biz sosyal demokrat belediyecilik anlayışı çerçevesinde yerelden yönetimin daha iyi olacağına inanan ve projeler yöneten belediyeler olarak şanslıyız. Çünkü Türkiye’nin üçüncü büyük kenti İzmir, Aziz Kocaoğlu gibi bir Büyükşehir Belediye Başkanı’na sahip. Her zaman köylüden, çiftçiden ve halktan yana yerinde çözümler üreterek yereldeki kooperatifleşme gayretlerine büyük destek veriyor. Şimdi de ilçelerin imkanlarını Büyükşehir’in imkanlarıyla bir araya getirerek daha büyük projelerde bize destek oluyorlar. Yakın zaman önce bölgenin en büyük spor tesisinin temelini attık. Biliyoruz ki Büyükşehir her zaman yanımızda. Yeni hizmet binasıyla bölgemizde daha da kaliteli hizmet sunulacak” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın