Girne’de çok amaçlı salon açılıyor

Karsiyaka_7953Spor kenti Karşıyaka’ya yeni ve modern tesisler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi; Girne Kültürpark’taki açık basketbol sahasını çok amaçlı spor salonuna dönüştürdü. Yılda 5 bin kişinin faydalanacağı salonda; judo, jimnastik ve fitness gibi alternatif spor branşlarında da hizmet verilecek.

GERİ SAYIM BAŞLADI
Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz Haziran ayında Girne Kültürpark içerisinde temeli atılan çok amaçlı spor salonunun inşaatında son aşamaya geldi. Açık basketbol sahasının bulunduğu 470 metrekarelik alanda inşa edilen modern tesis, önümüzdeki ay törenle hizmete girecek.

YILDA 5 BİN SPORCU
Salon, basketbol ve voleybolun yanı sıra, alternatif branşlara yönelik tesis ihtiyacına da yanıt verecek. Jimnastik, judo, fitness ve step başta olmak üzere, pek çok branşta sportif faaliyetlere ev sahipliği yapacak olan tesisten yılda ortalama 5 bin sporcu faydalanacak.

HER YAŞTA, HER BRANŞTA
Her yaşta ve her branşta sporu desteklemek ve yaygınlaştırmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızı, sadece popüler branşlarda değil, alternatif branşlarda da markalaştırmak hedefiyle yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Kısa süre içinde açılışını yapacağımız çok amaçlı salonumuz sayesinde, kentimize donanımlı, sağlıklı ve çağdaş bir ortamda spor yapılabilecek bir tesis daha kazandırmış olacağız. Sporda bir marka olan kentimize yakışan tesisler kazandırmaya devam edeceğiz. Karşıyakamız buna layık” dedi.

Bir Cevap Yazın