2015 Kişi Aynı Anda Zeybek Oynayacak

Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümünde yine muhteşem bir organizasyonun altına imza atmaya hazırlanıyor. 28 Ekim Çarşamba günü 2015 kişi saat 19.23’te aynı anda zeybek oynayacak, ardından da büyük bir sürpriz gerçekleştirecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bizler kimsenin karşısında diz çökmeyiz. Sadece zeybek oynarken diz çökeriz” dedi.

Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıldönümünde düzenlediği etkinlikte, 1923 kişi aynı anda zeybek oynayıp 1923 sayısı oluşturmuştu. Bu muhteşem etkinlik uluslar arası alanda da ses getirmişti. Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ise, Bayraklı’nın çocukları bir araya gelerek “Atam izindeyiz” yazmıştı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise, gençler kanolarla denizde 1919 yazmış, Atatürk’ün Samsun’a çıkışı canlandırılmıştı. Düzenlenen bu etkinlikleri binlerce İzmirli tarafından coşku içerisinde takip edilmişti. Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü dolayısıyla ise 28 Ekim Çarşamba günü 2015 kişi saat 19.23’te aynı anda zeybek oynayacak.

2015 KİŞİ ZEYBEK OYNAYACAK
28 Ekim’de Çarşamba günü Smyrna Meydanı’nda düzenlenecek etkinlikte 2015 kişi saat 19.23’te aynı anda zeybek oynayacak ardından da büyük bir sürprizin altına imza atacak. Semt merkezlerinde farklı gün ve saatlerde süren provalarda gönüllüler zeybek oyununu öğreniyor ve o gün yapacakları gösteriye büyük bir heyecanla hazırlanıyor.

“SADECE ZEYBEK OYNARKEN DİZ ÇÖKERİZ”
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, cumhuriyete sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek, “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Cumhuriyet ve onun değerleri unutturulmaya çalışılıyor. Biz buna asla ama asla izin vermeyeceğiz. Belediye olarak bir kez daha muhteşem bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Bizler kimsenin karşısında diz çökmeyiz. Sadece zeybek oynarken diz çökeriz. Bunu bir kez daha göstereceğiz. Tüm hemşehrilerimi 28 Ekim Çarşamba günü düzenleyeceğimiz etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın