Engelli Öğrenciler Engelleri Kano İle Aştı

İzmir’in Foça ilçesinde, düzenlenen proje ile kano eğitimi alan engelli çocuklar keyifli dakikalar geçirdi.
Foça ilçesinde, “Engelsiz Deniz Kanosu” ismiyle engelli çocuklara yönelik bir proje hazırlandı. Proje kapsamında, Özel Engelli Merkezi öğrencisi 8 çocuğa kano dersi verildi. Özel eğitmenler tarafından verilen dersler sırasında öğrenciler, hem kürek çekti, hemde keyifli dakikalar geçirdi. Verilen eğitimler sonrasında ise başarılı öğrencilere sertifika verildi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, projenin önemine değinerek, “Engelsiz Deniz Kanosu ismini verdiğimiz projemizde, engelli çocuklarımıza ulaştık. Onlara, kano eğitimi verdik. Bundan sonraki süreçte de bu tür sosyal projeler gerçekleştirmeye ve destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Foça Windsurf ve Yelken Kulübü Sorumlusu Ercan Safran da, şu açıklamalarda bulundu:
“Engelsiz Deniz Kanosu adını verdiğimiz bu projeyle birlikte bu sezon ikinci sosyal sorumluluk projemizi gerçekleştiriyoruz. Engelli ve dezavantajlı çocuklarımıza, öğretmenleri eşliğinde kano eğitimi verdik. Çocuklarımız çok mutlu oldu. Bizlere büyük destek veren Foça Belediye Başkanımız sayın Gökhan Demirağ’a ve Foça Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimize ve eğitim boyunca canla başla çalışan eğitmenlerimize tebrik ediyorum.”

Bir Cevap Yazın