Becker “Karar Ver” Cup Başlıyor

Becker 35 Albatros Spor Kulübü’nün kadın haklarına yönelik başlattığı “Karar Ver” isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlediği 1. Becker “Karar Ver” Cup kadınlar basketbol turnuvası başlıyor.

Halkapınar Spor Kompleksi Küçük Salon’da Becker 35 ASK, Karşıyaka Belediyespor, Bayraklı Belediyespor ve Ekiz Yumurta Foça Basketbol kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan dörtlü turnuvada maçlar, 20-21-23 Ekim tarihlerinde oynanacak.
Becker Türkiye CEO’su ve Becker 35 ASK Başkanı Volkan Kebir, ücretsiz olacak Becker “Karar Ver” Cup’a tüm İzmirlileri davet ettiklerini belirterek, “Amacımız kadın haklarına yönelik başlattığımız ‘Karar Ver’ isimli sosyal sorumluluk projesine ve kadın basketboluna olan ilgiyi arttırmak” diye konuştu.

Becker 35 ASK’nın Türkiye’de kadın haklarının savunulması için başlattığı bir sosyal sorumluluk projesi olan “Karar Ver” projesi kapsamında maddi imkanı yeterli olmayan kadınları spor yoluyla yeniden topluma kazandırmak hedefleniyor. Proje, şu ana kadar ilköğretim seviyesindeki 50 öğrenciye burs, barınma ve okuma imkanı sundu. Projede köy okullarına portatif basketbol potası hediye edilirken, burs verilecek öğrenci sayısının da yükseltilmesi amaçlanıyor.

TURNUVA PROGRAMI
20 Ekim Salı
13.00 Becker 35 ASK-Bayraklı BLD.
15.00 Ekiz Yumurta Foça Basketbol–Karşıyaka BLD.
21 Ekim Çarşamba
14.00 Karşıyaka BLD. – Becker 35 ASK
16.00 Bayraklı BLD. – Ekiz Yumurta Foça Basketbol
23 Ekim Cuma
14.00 Karşıyaka BLD.-Bayraklı BLD.
16.00 Becker 35 ASK-Ekiz Yumurta Foça Basketbol
17.30 Kupa ve plaket töreni

Bir Cevap Yazın