Aliağa Belediyesi’nden, 4 Mevsim Aliağa Temalı Fotoğraf Yarışması

Aliağa ilçesinin tanıtımına katkıda bulunmayı, kente ait bir görsel bellek oluşturmayı ve toplumu fotoğraf sanatına özendirmeyi hedefleyen Aliağa Belediyesi, ’4 Mevsim Aliağa’ temalı amatör fotoğraf yarışması düzenliyor.

Aliağa’nın dört mevsimini anlatan fotoğrafların katılacağı 2. Amatör Fotoğraf Yarışması’nın startı 28 Eylül 2015 tarihinde verildi. Son başvuru tarihi 1 Eylül 2016 olarak belirlenen yarışmaya katılım için herhangi bir ücret ödenmeyeceği bildirildi. Sadece Aliağa ilçe sınırları içerisinde çekilmiş fotoğrafların dahil olacağı yarışmada, dereceye giren ilk üç yarışmacının profesyonel ve yarı profesyonel olmak üzere fotoğraf makinesi ile ödüllendirileceği öğrenildi. Yarışmanın dördüncüsüne ise mansiyon ödülü olarak dijital fotoğraf makinesi verilecek. Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler, 22 Eylül 2016 tarihinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, Aliağa Belediyesi Fuaye Salonunda açılacak sergiyle beğeniye sunulacak.

İnternet üzerinden yapılacak başvurular ise kabul edilmeyecek. Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar eserlerini belirtilen başvuru süresince Aliağa Belediyesi Basın Bürosuna elden teslim edecek. Katılımcılar yarışmanın başvuru formuna ve yarışma şartnamesine Aliağa Belediyesi’nin resmi internet sitesi http://www.aliaga.bel.tr adresinden ulaşabilecek.
Yarışmacıların objektiflerine yansıttıkları eserler, seçici kurulda bulunan Şenol Gök, Yunus Yeşilöz, Özgür Gün, Ozan Çiçek ve Rıdvan

Karapehlivan tarafından değerlendirilecek. 16 Eylül 2016 tarihinde belirlenecek olan yarışma sonuçları Aliağa Belediyesi’nin resmi internet sitesinden duyurulacak.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yarışmanın kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, fotoğraf sanatıyla ilgilenen herkesi ‘4 Mevsim Aliağa’ temalı fotoğraf yarışmasına katılmaya davet etti. Aliağa Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl ilçe tarihinde ilk defa bir amatör fotoğraf yarışması düzenlediklerini hatırlatan Başkan Acar, “İlk defa ‘Bir Başka Aliağa’ adı altında düzenlediğimiz yarışmanın amacına ulaştığını düşünüyorum. Kaldı ki çok olumlu geri dönüşler aldık. Bu bağlamda temasını ’4 Mevsim Aliağa’ olarak belirlediğimiz bu yeni yarışmanın hemen her açıdan daha zengin ve başarılı olacağına inanıyorum. Zira öncekine göre bu yarışmada süre çok daha geniş bir zamana yayıldı. Öte yandan ‘4 mevsim’ olarak belirlenen temanın da daha geniş bir yelpazeyi kapsaması katılımcılara mutlaka büyük avantaj sağlayacaktır” diyerek, yarışmaya emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ettiğini belirtti.

Bir Cevap Yazın