Akpınar’dan yeni öneri: “Yalı’ya stat yerine 10 bin kişilik salon yapalım”

Hüseyin Mutlu Akpınar oneri stat (2)Pınar Karşıyaka’nın, Euroleague ilk maçında Barcelona’yı devirmesinin sevincini soyunma odasında oyuncular ve teknik heyetle birlikte yaşayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka’nın tam anlamıyla bir ‘Basketbol Kenti’ olduğunu söyledi. Stat tartışmalarına da yeni bir boyut kazandıran Akpınar “Yalı’daki alana stat değil, 10 bin kişilik basketbol salonu yapalım” önerisini getirdi.

SEVİNCİ BİRLİKTE YAŞADILAR
İzmir’i Euroleague’te temsil eden Pınar Karşıyaka, turnuvanın ilk maçında dünya devi Barcelona’yı yenerek sevinç yarattı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da maç sonunda soyunma odasına inerek oyuncuları ve teknik heyeti kutladı, Kaf Kaf çekti. Karşıyaka’nın tam anlamıyla bir basketbol kenti olduğunu dile getirdi.

DCIM103MEDIA

BASKETBOL KENTİ KARŞIYAKA
Karşıyaka’daki stat tartışmalarına da yeni bir boyut kazandıran Başkan Akpınar “Pınar Karşıyakamız, Barcelona gibi bir devi mağlup edebiliyorsa, bunda oyuncular ve teknik ekip kadar taraftarın da büyük payı var. Bu tablo bize gösteriyor ki Karşıyaka artık tam anlamıyla bir basketbol kenti oldu. Teknik kadromuz, yetenekli oyuncularımız ve eşsiz taraftarımız varken, örnek ve Avrupa standartlarında bir salonun da ilçemize kazandırılması gerekir” dedi.

“STAT YERİNE BASKETBOL SALONU”
Stat tartışmalarına yeni bir boyut kazandıran Başkan Akpınar “Yalı’daki araziye butik ve kullanışsız bir stadyum yapmak yerine, bu alana 10 bin kişilik basketbol salonu yapalım. Otoparkı, sosyal tesisleri, mini futbol ve tenis salonları, yüzme havuzu ve fitness salonu ile muhteşem bir spor kompleksi yapalım. Hem basketbol kenti Karşıyakamıza yakışsın hem de yeni başarıların kapısı aralansın. Bu önerimi hem kulüp camiası hem de merkezi idare dikkate alacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın