İyi ki varsınız!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Abla-Ağabey-Kardeş” projesinde yer alan gönüllü gençler, yeni dönem çalışmalarının startını Başkan Aziz Kocaoğlu ile birlikte verdi. Üniversiteli gençleri sosyal projelere davet eden Başkan Kocaoğlu, “Kentimizde kaynaşmayı ancak birbirimizi tanıyarak, birbirimizi severek sağlayabiliriz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2007 yılından bu yana başarıyla uyguladığı “ödüllü” sosyal projesi “Abla-Ağabey-Kardeş”te yeni dönem heyecanı başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen tanışma ve buluşma toplantısına katılan gençleri yalnız bırakmadı.

Sezon açılışında genç gönüllülere hitaben bir konuşma yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, 160 bin öğrencinin üniversitede eğitim gördüğü İzmir’de, gönüllü sayısının daha da artırılması gerektiğini söyledi.

Sosyal sorumluluk projelerinin önemine değinen Başkan Kocaoğlu, “Sizler üniversite eğitimi görüyorsunuz. Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak katıldığınızda ise üniversite eğitiminin yanı sıra bir de hayat dersi alıyorsunuz” diye konuştu. Projeye katılan abla ve ağabeylerin “kardeşleri” ve aileleriyle oluşturduğu tablonun, İzmir’de kentlilik bilincinin artması ve çocukların kötü alışkanlıklardan uzak tutularak sosyalleşmesi gibi çok önemli faydaları olduğuna dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle devam etti:
“Yeni katılan gençlerimizle birlikte bu yuvayı büyütmek istiyoruz. Bugün sizlerin kardeşi olan çocuklarımızın, ileride üniversiteye gittiklerinde yine bu projede ama bu kez abla-ağabey olarak yer almalarını diliyorum. Kentimizde kaynaşmayı, kentlilik bilincinin oluşmasını, İzmirlilik ruhunun gelişmesini ancak birbirimizi tanıyarak, birbirimizi severek sağlayabiliriz. Kentimizin ve ülkemizin barışa, kardeşliğe ve dayanışmaya yönelmesini bu şekil

Bir Cevap Yazın