Bootcut Pantolon Alacaklara Tavsiyeler

70’li yıllarda çıkıp 80’li yıllarda piyasa yerini tamamlayan bugün ise halen favori olan bootcut, yani bizlerin deyimi ile İspanyol paça pantolonlar günlük yaşam için iyi bir seçenek olarak görülür. Kalça kısmında dize kadar düz inip dizden sonra ise bileğe kadar genişler. Çizme ve botlar ile rahatlıkla kullanılır.

Bootcut Jean Alırken Dikkat

– Beliniz ince ve kendinizde ince yapılı iseniz düşük belli bootcut modeller arasında seçim yapmalısınız. Beli tam olarak kalça üstüne oturacak jeanlar bu tip vücutlarda daha şık durur.

Bootcut pantolonun yakışıp yakışmayacağı konusunda tereddüt duruyorsanız orta yükseklikte bele sahip olan modeller tercih edilmelidir.

– Bel kısmınız ne ince ne de kalın ise orta yükseklikte olan bootcut modellerini de tercih edebilirsiniz. Böylelikle göbekte gereksiz olan katlar oluşmaz. Olduğunuzdan daha kiloluda gözükmezsiniz.

– Kilolu bir bayansanız hiçbir şekilde risk almadan yüksek bel olan bootcut modellerini de tercih edebilirsiniz.

– Boocut jeanların üstüne tunik ya da kazak giymeyi düşünüyorsanız yüksek belli olan modelleri tercih etmelisiniz.

– Jean seçiminde pantolonun biraz olsun sıkı olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü jeanlar birkaç yıkama ve giymeden sonra esneme yaparlar. Tabii ki düğmesi kapanmayacak bir bootcut pantolonda almamak gerekir. Giyilen pantolon kasıkları rahatsız ediyor ise muhakkak bir beden büyük olanı tercih edilmelidir. Çık sıkı jeanları kullanmak bayanlara zarar verir. Hassas bölgede ısı ile bağlantılı olabilecek bakteri üremeleri gerçekleşir.

– Kovboy çizmeleri ve yüksek topuklu ayakkabılar kullanılacak ise pantolon paçasının 2 santim kadar uzun olması gerekir. Bootcut Jeanin boyu tam olarak ayakkabı topuğunun uç kısmında bitmelidir.

Özgür, Cesur ve Serseri Ruhlu Bayanların Tercihi Jeanlar

– Bootcut pantolonunuz ne kadar istisnai bir durum olursa olun kısa olmamalıdır. Boy kısmının ayak bileğinde bitmesi gerekir.

– Pantolonda cep kısmı önemlidir. Ağartılmış ve yıkanmış olan cepler her daim dikkat çeker. Bootcut modellerde daha klasik modeller şık ve asil durmanızı sağlar.

– Bootcut jean modelleri için en iyi ayakkabı modelleri botlar ve topuklu ayakkabılardır.

– Koyu renkli olan bootcut jean modelleri için en iyi kombin kahverengi bir ayakkabı ve beyaz tişörttür. Bu klasik olan tarz sizlere sıkıntısız bir şıklık sağlar.

– Bootcut jean pantolonları kovboy çizmeler ve ekose gömlekler ile kullanabilirsiniz. Bu bayanlara şık bir kombin ve rahatlık sunacaktır.

– Bootcut pantolonlarınızın üstüne şık bir kullanımı yapacaksanız, bluzun bel kısmınızda bitmesine özen göstermelisiniz. Gideceğiniz yere göre babet ya da stiletto ayakkabı tercih edebilir ve şıklığı yakalayabilirsiniz.

– Blazer ceket kullanmak istiyorsanız ceket modeli sezonun trendine göre seçilmelidir. Ama ceketin siyah olmasına özen gösterilmelidir. Ceket ve bootcut pantolon kullanımında muhakkak topuklu ayakkabı kullanılmalıdır.

Bir Cevap Yazın