İzmir’in ilk ve en büyük doğal göleti yapılıyor

dogal golet menemen 1Menemen’i marka kent yapmak adına yola çıkan Belediye Başkanı Tahir Şahin; kentin dokusunu değiştirecek ve şehre prestij kazandıracak son çalışması olan İzmir’in ilk ve en büyük doğal göletinin yapımına son sürat devam ediyor.

İzmir’e göç edenlerin ilk tercihi yer olan Menemen’in her geçen gün artan nüfusunu da dikkate alarak, Menemen’in çehresini değiştirecek olan prestij projelerin temellerini bir bir attıklarını söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; 115 bin m²’lik alanda uygulanan proje ile İzmir’in ilk ve en büyük doğal göletini Menemen’e kazandırmak için çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyerek; “Buca’da suni bir gölet yapıldı, İzmir ayağa kalkmıştı. Burada 115 bin m²’lik bir alanda gölet çalışması gerçekleştiriyoruz. Su kaynakları ile beslenen ve 25 bin m² alana sahip doğal göletin bazı yerleri 3, bazı yerleri ise 7-8 metre derinlikte. Dolgu çalışmaları tamamlandı. Projemizi yerinde inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Aziz Kocaoğlu’nun da katkılarıyla inşallah bu projeyi Menemen’e, İzmir’e kazandıracağız. Menemen’de gerçekleştirdiğimiz böylesi büyük projeler sayesinde hem ilçemizin hem de güzel İzmir’imizin marka değerini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kentin prestij projelerinden biri olacak gölet projesinin yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacağını söyleyen Başkan Şahin, proje hakkında şunları söyledi; “Proje’de 1600 mt bisiklet yolu, yürüyüş yolları, amfi tiyatro, düğün salonları, halı sahalar, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, 216 m²’lik spor tesis binası, 15 adet büfe, 15 bin m² hayvanat bahçesi, 10 bin m² lunapark, kafeteryalar ve otoparklar yer alacak. Gölet alanı 3 bin ağaçla yeşillendirilecek. Ayrıca gölete 7 iskele kurulacak ve gölet içerisinde sandallar, deniz bisikletleri yüzecek.”

Bir Cevap Yazın