Sarıca: “Son Topa Kadar Mücadele Edeceğiz”

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, Barcelona Lassa ile oynayacakları mücadele öncesi yaptığı açıklamada, “Euroleague’de amacımız gidebildiğimiz yere kadar gidebilmek ve burada kalıcı olabilmek. Her zaman olduğu gibi son topa kadar mücadele edeceğiz” dedi.
Basketbol THY Avrupa Ligi (Euroleague) C Grubu’nda mücadele edecek olan Pınar Karşıyaka, 15 Ekim Perşembe günü İspanya’nın Barcelona Lassa takımı ile karşılaşacak. Mücadele öncesi başantrenör Ufuk Sarıca yaptığı yazılı açıklamada, sezona güzel bir başlangıç yaptıklarını belirterek, “Özellikle Anadolu Efes maçında son topa kadar oyun içinde kalmak, kazanacak duruma gelmek ve ardından İstanbul deplasmanında Beşiktaş gibi iyi bireysel oyunculara sahip bir takım karşısında farklı kazanmak bizim için önemliydi. Basketbol Süper Ligi’ne güzel bir başlangıç oldu. Özellikle topu çok paylaştığımızı söyleyebiliriz. Bu beni memnun eden en önemli unsurdu. Bu kadar kısa sürede bu anlayışın takım olarak benimsenmesi gelecek için umut vericiydi” dedi.

“SON TOPA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”
Tarihlerinde ilk kez Euroleague’de mücadele edeceklerini ve Barcelona ile ilk kez karşılaşacaklarını hatırlatan deneyimli antrenör, “Bütün kentte bu heyecanı yaşıyoruz. Euroleague’de amacımız gidebildiğimiz yere kadar gidebilmek ve burada kalıcı olabilmek. Perşembe akşamı çok güzel bir ortamda kazanmak en büyük hedefimiz olacak. Başarırız, başaramayız ama oyunun içinde olacağız. Her zaman olduğu gibi son topa kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın