Yeteneklerini Turnuvada Gösterecekler

Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaz döneminde açılan satranç kursuna katılan 100 öğrenci, düzenlenecek turnuvada yeteneklerini sergileyecek. Her biri iddialı olan kursiyerlerin hedefi dereceye girebilmek.

Satranç kursuna katılarak yaz boyunca ter döken kursiyerler, minikler, küçükler ve yıldızlar kategorilerinde yarışacak. Yaklaşık 100 öğrencinin boy göstereceği turnuvada İsviçre sistemi uygulanacak. Tek oturumda tamamlanacak olan turnuvayı Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği’nden görevli hakemler yönetecek. Turnuva 10 Ekim cumartesi günü saat 09.00’da 75. Yıl Kültür Merkezi’nde başlayacak. 18.00’da düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.

KENDİLERİNİ GÖSTERME FIRSATI
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yaz dönemi kurslarına özellikle öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini hatırlatarak, “Bu kurslardan bir de satrançtı. Satranç, konsantrasyonu artırıyor. Hafızayı geliştiriyor. Mantıksal düşünmeyi geliştiriyor. Kısacası çocuklarımızın gelişimine katkı sağlıyor. Bu yüzden de önemsiyoruz. Kursiyerlerimiz hafta sonu düzenleyeceğimiz turnuvada yeteneklerini konuşturacak. Kendilerini gösterebilecekleri bir organizasyon olacak” dedi.

Bir Cevap Yazın