Tamer Ustaoğlu: “Anadolu Efes’e Üstünlük Kuracağız”

Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda karşılaşacakları Anadolu Efes mücadelesi için, “Bizden çok daha yüksek bütçeye ve çok değerli oyunculara sahip Anadolu Efes’e üstünlük kuracağız” dedi.

Pınar Karşıyaka Basletbol Takımı Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu, 31. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda yarın Samsun’da Anadolu Efes ile oynayacakları mücadelenin öncesinde yazılı olarak yaptığı açıklamada, final karşılaşmasını ve yeni transferleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“ANADOLU EFES’E ÜSTÜNLÜK KURACAĞIZ”
Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda Anadolu Efes’le karşılaşacak olmalarının ilk resmi karşılaşma olmasının yanı sıra manevi anlamda önemli olan bir final maçı olduğunu vurgulayan Ustaoğlu, “Bana göre geçen sezondan daha güçlü bir rakiple karşılaşacağız. Geçen sezon final serisinde şampiyonluğu bize kaybetmelerinden dolayı bu kupaya Anadolu Efes aşırı önem veriyor. Fakat inanıyorum ki, bizden çok daha yüksek bütçeye ve çok değerli oyunculara sahip Anadolu Efes’e üstünlük kuracağız” şeklinde konuştu.

“POTANSİYELİ YÜKSEK BİR TAKIM KURDUK
Pınar Karşıyaka olarak kadrolarına 8 oyuncu dahil ettiklerini dile getiren Tamer Ustaoğlu, “Bu dezavantaja rağmen Ufuk Sarıca ve teknik ekibinin gözetiminde yapılan hazırlık döneminde basketbolcuların gösterdiği çalışma azmi, kazanma hırsı ve isteği beni oldukça memnun etti. Ancak uyum sürecine ihtiyacımız var, bunu gözardı etmememiz lazım. Sezonun ilk yarısında uyum sürecini en kısa sürede aşıp yolumuza öyle devam etmeliyiz. Unutulmaması gerekir ki, şampiyon kadronun kemik yapısı 3 yıl birlikte oynadı. Bu sezon yenilendik ve potansiyeli yüksek bir takım kurduk. Uyumu en kısa sürede aşıp alışılmış Pınar Karşıyaka profilini en kısa sürede kazanacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“DEZAVANTAJLAR, MAZERET OLAMAZ”
Yeni kurulan bir takımın dezavantajlarını yaşadıklarını fakat bunun Anadolu Efes karşılaşmasında mazeret olamayacağını söyleyen şube başkanı, “Final niteliğinde olan tek maçlarda, kim daha fazla isterse, kim maça daha fazla asılırsa o kupayı alır. Burada büyük bir avantajımız var. Büyük Karşıyaka taraftarı bizi Samsun’da da yalnız bırakmayacak. Taraftarımız, rakip takım seyircisine tribünde üstünlük sağlayacak ve bunun da parkeye olumlu bir şekilde yansıyacağına inanıyorum. Çünkü biz taraftar desteğiyle daha önce Ankara’da aldığımız bu kupayı bu yıl da Samsun’da alıp İzmir’e getireceğimize yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın